притисни ентер »

Застрашувачки старт на новата сезона за Баерн Минхен!
Застрашувачки старт на новата сезона за Баерн Минхен!

Застрашувачки старт на новата сезона за Баерн Минхен!

Баерн Минхен уште еднаш покажа дека е „крал“ на германската Бундеслига, откако на отварањето на новата сезона, на гости кај шампионите од Лига Европа, Ајнтрахт Франкфурт стигнаа до застрашувачка 1:6 победа. Фановите на Ајнтрахт, кои се подготвуваат за европскиот Суперкуп против Реал Мадрид, направија шоу на стартот на мечот со факли, поради кои се

Баерн го „растури“ Ајнтрахт на отворањето на новата сезона во Бундес

Баерн го „растури“ Ајнтрахт на отворањето на новата сезона во Бундес

Бранителот на титулата Баерн Минхен со убедлива победа во Франкфурт ја стартуваше новата сезона во најсилната германска лига. Избраниците на Јулијан Нагелсман ја наполнија мрежата на противникот и тоа на гостински терен, а по првите 45 минути имаа предност од 5:0! Џошуа Кимих во 5-тата минута го постигна првиот гол во сезоната 2022/23, а по него стрелаа

Баерн го „растури“ Ајнтрахт на отворањето на новата сезона во Бундес

Баерн го „растури“ Ајнтрахт на отворањето на новата сезона во Бундес

Бранителот на титулата Баерн Минхен со убедлива победа во Франкфурт ја стартуваше новата сезона во најсилната германска лига. Избраниците на Јулијан Нагелсман ја наполнија мрежата на противникот и тоа на гостински терен, а по првите 45 минути имаа предност од 5:0! Џошуа Кимих во 5-тата минута го постигна првиот гол во сезоната 2022/23, а по него стрелаа

Застрашувачки старт на новата сезона за Баерн Минхен!

Застрашувачки старт на новата сезона за Баерн Минхен!

Баерн Минхен уште еднаш покажа дека е „крал“ на германската Бундеслига, откако на отварањето на новата сезона, на гости кај шампионите од Лига Европа, Ајнтрахт Франкфурт стигнаа до застрашувачка 1:6 победа. Добивај вести на вибер> Фановите на Ајнтрахт, кои се подготвуваат за европскиот Суперкуп против Реал Мадрид, направија шоу на стартот на мечот

Баерн Минхен му даде шест гола на Ајнтрахт во Франкфурт на стартот од новата сезона

Баерн Минхен му даде шест гола на Ајнтрахт во Франкфурт на стартот од новата сезона

Ако се суди според првиот натпревар во Бундеслигата оваа сезона, би требало уште еднаш Баерн Минхен лесно да се прошета до титулата, толку моќно изгледаа вечерва фудбалерите на Нагелсман, победија со 6-1 кај Ајнтрахт во Франкфурт. Ако се суди според првиот натпревар во Бундеслигата оваа сезона, би требало уште еднаш Баерн Минхен лесно да се прошета

Баерн ја потврди својата моќ и го прегази Ајнтрахт во Франкфурт

Баерн ја потврди својата моќ и го прегази Ајнтрахт во Франкфурт

Баерн Минхен е голем фаворит за титулата во новата сезона од германското првенство, а тоа го потврди и со првиот настап во Франкфурт. Избраниците на Јулијан Нагелсман славеа со 1:6 на вообичаено незгодното гостување, а пет гола постигнаа уште во првиот дел. Серијата ја отвори Кимих во 5. минута, зголеми Павар, а до крајот на полувремето во листата

Моќен Баерн и без Левандовски: Шест „парчиња“ во мрежата на Ајнтрахт за почеток на сезоната

Моќен Баерн и без Левандовски: Шест „парчиња“ во мрежата на Ајнтрахт за почеток на сезоната

Баерн Минхен ја покажа сета своја моќ на стартот од новата бундеслигашка сезона, триумфирајќи убедливо со 1-6 на гостувањето против Ајнтрахт Франкфурт на отворањето на новата сезона во Германија. Освојувачот на Лигата на Европа се надеваше дека на домашен терен би можел да го изненади бранителот на германската круна, но не само што тоа не се случи,

Шампионски старт на сезоната за Баерн среде Франкфурт

Шампионски старт на сезоната за Баерн среде Франкфурт

Актуелниот германски фудбалски првак Баерн Минхен имаше убедлив старт во новата сезоната, декласирајќи го како гостин победникот во последното издание од Лига Европа, Ајнтрахт во Франкфурт (1:6). Играчите на тренерот Јулијан Нагелсман водеа со 2:0 веќе по само 11 минути игра со погодоците на Џошуа Кимих и Бенџамин Павар, а до полувремето мрежата на

Баерн „гази“ и без Левандовски, шампионски старт на баварскиот гигант

Баерн „гази“ и без Левандовски, шампионски старт на баварскиот гигант

ВИДЕО: Баерн „гази“ и без Левандовски, шампионски старт на баварскиот гигант Ф.К. Пред 1 минута Баерн Минхен го декласираше Ајнтрахт во Франкфурт/Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH Фудбалерите на Баерн Минхен забележаа убедлива победа на стартот од новата натпреварувачка сезона во Бундеслигата . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Баварскиот

Баерн е перфектна германска „машина“, шампионот тргна со победа 6-1 во новата сезона

Баерн е перфектна германска „машина“, шампионот тргна со победа 6-1 во новата сезона

Шампионски тргна актуелниот шампион на Германија, Баерн Минхен го победи Ајнтрахт во Франкфурт со резултат 1:6! Победата ја донесоа, Џошуа Кимих, Бенџамин Павар, Садио Мане, Џамал Мусијала кој погоди двапати и Серж Гнабри. Единствениот гол за Ајнтрахт е дело на Коло Муани. https://twitter.com/dribling2021/status/1555665141928263686