притисни ентер »

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг
Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Британските медиуми пренесоа дека во конечниот извештај од истрагата за нелегалниот влез на Кинг во Северна Кореја, во јули годинава, се наведува дека Кинг рекол дека бил огорчен од нехуманиот третман и расната дискриминација во редовите на американската војска. -Тревис Кинг призна дека одлучил да дојде во Северна Кореја затоа што се чувствува лошо

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Британските медиуми пренесоа дека во конечниот извештај од истрагата за нелегалниот влез на Кинг во Северна Кореја, во јули годинава, се наведува дека Кинг рекол дека бил огорчен од нехуманиот третман и расната дискриминација во редовите на американската војска. -Тревис Кинг призна дека одлучил да дојде во Северна Кореја затоа што се чувствува лошо

Северна Кореја протерува американски војник кој илегално пребегнал во земјата

Северна Кореја протерува американски војник кој илегално пребегнал во земјата

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Тревис Кинг, кој премина на северот од Јужна Кореја за време на обиколката на заедничката безбедносна област во јули, објави во средата државниот медиум КЦНА, пренесува Си-Ен-Ен. „Надлежниот орган на КНДР одлучи да го протера Тревис Кинг, војник на американската армија кој незаконски изврши инвазија

Северна Кореја протерува американски војник, кој илегално пребегнал во земјата

Северна Кореја протерува американски војник, кој илегално пребегнал во земјата

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Тревис Кинг, кој премина на северот од Јужна Кореја за време на обиколката на заедничката безбедносна област во јули, објави во средата државниот медиум КЦНА, пренесува Си-ен-ен. „Надлежниот орган на КНДР одлучи да го протера Тревис Кинг, војник на американската армија, кој незаконски изврши

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Британските медиуми пренесоа дека во конечниот извештај од истрагата за нелегалниот влез на Кинг во Северна Кореја, во јули годинава, се наведува дека Кинг рекол дека бил огорчен од нехуманиот третман и расната дискриминација во редовите на американската војска. -Тревис Кинг призна дека одлучил да дојде во Северна Кореја затоа што се чувствува лошо

Пјонгјанг одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Пјонгјанг одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Пјонгјанг одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг Б.Б. Пред 3 минути Парада во Северна Кореја / Фото: EPA-EFE/KCNA Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Тревис Кинг, за кој претходно беше соопштено дека признал дека илегално влегол во земјата, објави денеска севернокорејската агенција КЦНА. Добиј ги најважните вести,

Северна Кореја протерува американски војник кој илегално пребегнал во земјата

Северна Кореја протерува американски војник кој илегално пребегнал во земјата

17 Северна Кореја одлучи да го „протера“ американскиот војник Тревис Кинг, кој пребегна на север од Јужна Кореја за време на обиколката на заедничката безбедносна област во јули, објави во средата државниот медиум KCNA, цитиран од Си-Ен-Ен. „Надлежниот орган на КНДР одлучи да го протера Тревис Кинг, војник на американската армија кој незаконски изврши

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Тревис Кинг, за кој претходно беше соопштено дека признал дека илегално влегол во земјата, објави денеска севернокорејската агенција КЦНА. Британските медиуми пренесоа дека во конечниот извештај од истрагата за нелегалниот влез на Кинг во Северна Кореја, во јули годинава, се наведува дека Кинг

Северна Кореја протерува американски војник кој илегално пребегнал во земјата

Северна Кореја протерува американски војник кој илегално пребегнал во земјата

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Тревис Кинг, кој премина на северот од Јужна Кореја за време на обиколката на заедничката безбедносна област во јули, објави во средата државниот медиум КЦНА, пренесува Си-Ен-Ен. „Надлежниот орган на КНДР одлучи да го протера Тревис Кинг, војник на американската армија кој незаконски изврши инвазија