притисни ентер »

Кралицата Летиција маестрално спои 2 водечки трендови: Овие парчиња мора да ги има секоја жена во плакар есенва
Кралицата Летиција маестрално спои 2 водечки трендови: Овие парчиња мора да ги има секоја жена во плакар есенва

Кралицата Летиција маестрално спои 2 водечки трендови: Овие парчиња мора да ги има секоја жена во плакар есенва

Кога некој знае што значи добар стил, тогаш изгледа вака. Кралицата Летиција (49) уште еднаш објасни зошто ја нарекуваат кралица на стилот и ни даде одличен предлог за трендовски стајлинг. Таа феноменално ги спои двата најголеми трендови за оваа есен. Тоа се кожени панталони и карирано сако од твид. Популарноста на овој модел на панталони не се намалува

Тренерките се новите фармерки: Французинките демонстрираат 5 начини како да ги носите и да изгледате модерно оваа есен

Тренерките се новите фармерки: Французинките демонстрираат 5 начини како да ги носите и да изгледате модерно оваа есен

Нема да претераме и да кажеме дека Французинките целосно ги надминаа фармерките бидејќи знаеме дека тие ќе останат нивна вечна класика. Сепак, уличниот стил од улиците на Париз, исто како и социјалните мрежи на инфлуенсери, зборуваат во корист на фактот дека тренерките се враќаат на модниот престол. Можеби пандемијата нѐ расипа премногу со слободното

Дамски, а толку секси – кралицата Летиција во стајлинг за чиста 10-ка!

Дамски, а толку секси – кралицата Летиција во стајлинг за чиста 10-ка!

За оваа посебна прилика кралицата од Шпанија ја чувала модната комбинација која претходно сме немале можност да ја видиме, со оглед на тоа што знае често да ги повтори своите модни комбинации на јавни настани. Шпанската кралица Летиција во Базел ја отворила изложбата „Гоја“ која ќе биде отворена до јануари наредната година и на која се изложени дела

Важно е да ги знаете: 7 тајни на добриот стил на секоја урбана девојка

Важно е да ги знаете: 7 тајни на добриот стил на секоја урбана девојка

Откривањето на тајните на добриот стил секогаш ќе ви помогне кога не знаете што да облечете или да искомбинирате... Ви се случува ли да гледате во плакарот и да видите тренди бои, кул парчиња кои ги сакате, но кога ќе се одлучите да го споите тоа во една комбинација не изгледа нешто посебно. Иако можеби го сакате тоа, тоа не значи дека треба сега и

5 есенски трендови што заминаа во заборав: Немојте повеќе да го носите ова!

5 есенски трендови што заминаа во заборав: Немојте повеќе да го носите ова!

Трендовите доаѓаат и си одат. Покрај класиката што се носи од сезона во сезона, постојат парчиња што имаат свој рок на траење. Модните стилисти издвоија пет есенски трендови кои би требало да ги оставиме во минатото и да ги замениме со некои нови парчиња. Секако, станува збор за мислење, односно за предлози, а не за строги правила, па така секој треба

Парчиња облека кои треба да ги пензионирате – Пет есенски трендови на кои им истекува рокот за употреба

Парчиња облека кои треба да ги пензионирате – Пет есенски трендови на кои им истекува рокот за употреба

Трендовите доаѓаат и си одат. Покрај класиците што се носат од сезона во сезона, всушност има парчиња кои, ако им верувате на експертите, имаат свој рок на траење. Модните стилисти со тоа издвоија пет есенски трендови што треба да ги оставиме во минатото и да ги замениме со некои нови парчиња. Се разбира, ова се само мислења, односно предлози, а не