притисни ентер »

Домашен пудинг со какао
Домашен пудинг со какао

Домашен пудинг со какао

Ако немате пудинг, а баш ви се јаде, побарајте дали имате дома густин? Состојки: Сите суви состојки се ставаат во тенџере, па се додава млекото и на среден оган, со постојано мешање за да не се направат грутки, се меша додека не зоврие, се остава уште 1-2 минути, па се трга на страна. Кога малку ќе се излади се става путерот и естрактот од ванила.