притисни ентер »

Алонсо го пропушти третиот ден од тренинзите за Инди 500
Алонсо го пропушти третиот ден од тренинзите за Инди 500

Алонсо го пропушти третиот ден од тренинзите за Инди 500

Мекларен и Фернандо Алонсо беа принудени да го пропуштат третиот ден од тренинзите за Инди 500 поради инцидентот на двократниот Ф1 шампион од претходниот ден. Ова го остава Алонсо со минимална километража на патеката пред квалификациите за време на викендот. За двата тренинг денови, во кои Алонсо беше на трасата, тој запиша само 96 круга, а тоа делумно

Алонсо го пропушти третиот ден од тренинзите за Инди 500

Алонсо го пропушти третиот ден од тренинзите за Инди 500

Мекларен и Фернандо Алонсо беа принудени да го пропуштат третиот ден од тренинзите за Инди 500 поради инцидентот на двократниот Ф1 шампион од претходниот ден. Ова го остава Алонсо со минимална километража на патеката пред квалификациите за време на викендот. За двата тренинг денови, во кои Алонсо беше на трасата, тој запиша само 96 круга, а тоа делумно

Алонсо со болидот удри во ѕид со 300 км/ч и се одби на спротивната страна

Алонсо со болидот удри во ѕид со 300 км/ч и се одби на спротивната страна

Поранешниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо ужива во Ф1 пензијата и ги вози трките кои ги сака. Во моментов е во Индијанаполис, кадешто на 26 мај ќе се обиде да стане „бесмртен“, така што ќе ја освои наградата во Монако, Ле Ман и Инди 500. Меѓутоа, тренингот за Инди 500 помина многу лошо за Шпанецот, зашто тој се одбиваше од ѕидовите на патеката

Серија удари во ѕид: Алонсо „леташе“ со 300 километри на час

Серија удари во ѕид: Алонсо „леташе“ со 300 километри на час

Поранешниот двократен Формула 1 шампион на светот, Фернандо Алонсо имаше инцидент во текот на тренингот пред легендарната трка Инди 500. Алонсо во Индикар вози за екипата на Мекларен, за чиј тим своевремено настапуваше и во Ф1. Во текот на првиот тренинг комплетираше 50 кругови, па му се појавија проблеми со електрониката и мораше да се повлече. На