притисни ентер »

Маркез на неверојатен начин ја скроти Хондата и избегна пад во Ле Ман
Маркез на неверојатен начин ја скроти Хондата и избегна пад во Ле Ман

Маркез на неверојатен начин ја скроти Хондата и избегна пад во Ле Ман

Шпанскиот мотоциклист Марк Маркзе уште еднаш покажа зошто го носи епитетот најдобар мотоциклист на денешницата. Актуелниот првак во Мото ГП шампионатот, на првиот слободен тренинг за ГН на Франција, која се вози во Ле Ман, на неверојатен начин успеа да ја скроти Хондата. Тој во осмата кривина успеа на  да остане на својот мотор и да испадне пад. Квалификациите

Куартараро најбрз на првиот слободен тренинг

Куартараро најбрз на првиот слободен тренинг

Фабио Куартараро продолжи онаму каде што застана на минатата трка и постигна најдобро време на првиот слободен тренинг на својата домашна MotoGP трка. Фабио Куартараро продолжи онаму каде што застана на минатата трка и постигна најдобро време на првиот слободен тренинг на својата домашна MotoGP трка. Некаде на половина од својот настап, Валентино Роси

Хонда размислува да го седне Лоренцо доколку продолжи со лошата форма

Хонда размислува да го седне Лоренцо доколку продолжи со лошата форма

Иднината на Хорхе Лоренцо во Хонда е под знак прашалиник поради неговата лоша форма во новата сезона. Следната трка во Ле Ман ќе им покаже многу на челниците на екипата кои размислуваат дури и да го заменат за наредната сезона. Неговиот договор е со трајност до крајот на 2020 година. Очекувањата од него беа дека ќе биде голем конкурент на клупскот

Ле Ман: Роси: Ова е патека која многу ми се допаѓа

Ле Ман: Роси: Ова е патека која многу ми се допаѓа

„Ле Ман е патека која многу ми се допаѓа и вообичаено Yamaha е компетитивна тука“ – Валентино Роси Валентино Роси со нетрпние чека да почне трката во Ле Ман и да заборави на најлошиот настап кој го имаше оваа сезона, шестото место на трката која се возеше во Херез. Веќе долги години Ле Ман е позната како „патеката на Yamaha “. Иако разликите меѓу мотоциклите

Маркез планира нова победа во Ле Ман

Маркез планира нова победа во Ле Ман

Овој викенд Марк Маркез може да ја постигне 300-тата победа за Honda во премиерната класа. Доколку успеат да стигнат до нов успех за време на Француската Гран При трка, тоа за Honda ќе биде 300-та победа во премиерната класа.  Тоа исто така ќе биде и најновото достигнување за тимот кој првата победа ја постигна во 1966 година кога Џим Редман победи

Лоренцо е внимателен и покрај досегашниот рекорд во Ле Ман

Лоренцо е внимателен и покрај досегашниот рекорд во Ле Ман

„Во минатото бев добар во Франција но ќе треба да видиме како ќе се одвиваат работите овој викенд“ – Хорхе Лоренцо Хорхе Лоренцо го започна MotoGP викендот во Херез со надеж дека за прв пат ќе има добар настап во новиот тим на една од неговите омилени патеки. Но наместо тоа, за време на слободниот тренинг тој падна од второто на четиринаесетото место

Ле Ман: „Мотивација, стрес, притисок“- Куартараро ќе настапи на домашната трка

Ле Ман: „Мотивација, стрес, притисок“- Куартараро ќе настапи на домашната трка

„Ќе има многу мои фанови на Француската Гран При трка и тоа ќе ми даде дополнителна мотивација. Но тоа исто така ќе ми направи дополнителен притисок бидејќи ова е мое домашно Гран При“ – Фабио Куартараро Најновата Француска MotoGP ѕвезда, Фабио Куартараро за прв пат ќе почувствува каков е настапот пред домашната публика на трката која овој викенд ќе