притисни ентер »

Додека пола лига е во изолација, Пелистер си „гази“ - лесна победа над Куманово!
Додека пола лига е во изолација, Пелистер си „гази“ - лесна победа над Куманово!

Додека пола лига е во изолација, Пелистер си „гази“ - лесна победа над Куманово!

Во ситуација кога апсолутно никој не знае кога би почнала сезоната во кошаркарската елита, поради фактот што речиси половина од прволигашите се во изолација поради појава на коронавирусот помеѓу играчите, тимот на Пелистер, кој нема вакви проблеми, продолжува со добрите игри во подготвителниот период. Амбициозните битолчани денеска одиграа пријателски

Пелистер во пријателски дуел го надигра Куманово

Пелистер во пријателски дуел го надигра Куманово

Кошаркарските екипи се уште ја немаат стартувано сезоната, па мора да играат пријателски натпревари. Куманово и Пелистер се судрија во тест-меч, во кој поуспешни беа битолските „зелени“ (77-92). Избраниците на Илиевски се покажаа доста добро во нападот и ја однесоа победата за Битола. Водеа константно, а во финишот разликата меѓу двата тима достигна