притисни ентер »

Чоколадна торта со портокал
Чоколадна торта со портокал

Чоколадна торта со портокал

Потребни состојки: 2 портокала 6 јајца Една лажичка прашок за пециво Пола лажичка сода бикарбона Една + 1/4 шолја шеќер 2 шолји мелени лешници 1/2 шолја какао Малку цимет Прстофат сол Шеќер во прав (користете шолја од 200 мл за мерка) Начин на подготовка: Портокалите ставете ги во тенџере и прелијте ги со вода. Варете додека да проврие водата и намалете

Чоколадна торта со портокал, без брашно (РЕЦЕПТ)

Чоколадна торта со портокал, без брашно (РЕЦЕПТ)

Ова е можеби најлесниот рецепт за вкусен десерт кој се подготвува набрзина, само во еден сад, а сепак има неповторлив вкус. Состојки: 2 портокала 6 јајца Една лажичка прашок за пециво Пола лажичка сода бикарбона Една и уште 1/4 шолја шеќер 2 шолји мелени лешници 1/2 шолја какао Малку цимет Прстофат сол Шеќер во прав (користете шолја од 200 мл за мерка)

Вкус кој ќе го паметите: Чоколадна торта со портокал (РЕЦЕПТ)

Вкус кој ќе го паметите: Чоколадна торта со портокал (РЕЦЕПТ)

Ова е можеби најлесниот рецепт за вкусен десерт кој се подготвува набрзина, само во еден сад, а сепак има неповторлив вкус. Состојки: 2 портокала 6 јајца Една лажичка прашок за пециво Пола лажичка сода бикарбона Една и уште 1/4 шолја шеќер 2 шолји мелени лешници 1/2 шолја какао Малку цимет Прстофат сол Шеќер во прав (користете шолја од 200 мл за мерка)

Совршена чоко-портокал торта без брашно (РЕЦЕПТ)

Совршена чоко-портокал торта без брашно (РЕЦЕПТ)

Ова е можеби најлесниот рецепт за вкусен десерт кој се подготвува набрзина, само во еден сад, а сепак има неповторлив вкус. Состојки: 2 портокала 6 јајца Една лажичка прашок за пециво Пола лажичка сода бикарбона Една и уште 1/4 шолја шеќер 2 шолји мелени лешници 1/2 шолја какао Малку цимет Прстофат сол Шеќер во прав (користете шолја од 200 мл за мерка)