притисни ентер »

Доста го браните син ми од глупостите што ги направи
Доста го браните син ми од глупостите што ги направи

Доста го браните син ми од глупостите што ги направи

Хрватска остана без пласман на Олимписките игри по поразот од Грција во финалето на квалификацискиот турнир во Пиреја. По тој натпревар настана уште поголем скандал кога Ивица Зубац и Дарио Шариќ се степале со мештани во ноќен клуб во Грција. Со нив, наводно, бил и хрватскиот фудбалер Тим Једвај кој настапува за Панатинаикос. По сè што се случи, се

Грците објавија нови детали од хаосот во ноќниот клуб: Шариќ претепан лежел во несвест

Грците објавија нови детали од хаосот во ноќниот клуб: Шариќ претепан лежел во несвест

Веста на денот во кошаркарскиот свет во понеделник беше дека хрватските репрезентативци учествувале во тепачка во ноќен клуб во Атина, по поразот во финалето на квалификацискиот турнир за Олимписките игри. А сега испливаа нови информации за инцидентот. На интернет во понеделникот вечерта се појавија снимки од инцидентот од споменатиот ноќен клуб во

Грците објавија нови детали од хаосот во ноќниот клуб: Шариќ претепан лежел во несвест

Грците објавија нови детали од хаосот во ноќниот клуб: Шариќ претепан лежел во несвест

Веста на денот во кошаркарскиот свет во понеделник беше дека хрватските репрезентативци учествувале во тепачка во ноќен клуб во Атина, по поразот во финалето на квалификацискиот турнир за Олимписките игри. А сега испливаа нови информации за инцидентот. На интернет во понеделникот вечерта се појавија снимки од инцидентот од споменатиот ноќен клуб во

ВИДЕО | Хрватски кошаркари ноќта пред натпреварот за пласман на ОИ се тепале во ноќен клуб во Атина

ВИДЕО | Хрватски кошаркари ноќта пред натпреварот за пласман на ОИ се тепале во ноќен клуб во Атина

Хрватските кошаркари Дарио Шариќ и Ивица Зубац се најдоа во центарот на вниманието на голем скандал откако се појави видео од нивна тепачка во Атина. Шариќ и Зубац престојуваа во Атина со репрезентацијата на Хрватска, која играше на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри, но на крајот остана без пласман во Париз. Ноќта пред финалето,

Хрватските кошаркари ем останаа без ОИ во Париз, ем изедоа ќотек

Хрватските кошаркари ем останаа без ОИ во Париз, ем изедоа ќотек

Хрватските кошаркари не успеаја да се пласираат на Олимписките игри во Париз, откако на турнирот во Пиреја беа поразени во финалето од домаќинот Грција. „Коцкестите“ имаа големи планови, сакаа да се пласираат на Олимписките игри во Париз, но сепак имаше голем предизвик пред себе. Избраниците на Јосип Шесар се пласираа во полуфиналето, каде со мака

Хрватски репрезентативци од НБА се степале во Атина

Хрватски репрезентативци од НБА се степале во Атина

Вечерта после поразот од Грција во финалето на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписки Игри во Париз летово, двајцата најдобри хрватски кошаркари, НБА играчите Ивица Зубац (ЛА Клиперс) и Дарио Шариќ (Денвер Нагетс) учествувале во голема тепачка во ноќен клуб во Атина. Хрватските медиуми пренесуваат дека Шариќ во еден момент бил на земја.

Шариќ по тепачката во Атина останал без свест

Шариќ по тепачката во Атина останал без свест

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа како хрватските репрезентативци Дарио Шариќ и Ивица Зубац се тепаат со непознати лица во ноќен клуб во Атина. Се се случи вечерта откако Хрватска загуби од Грција во финалето на квалификациите за Олимписките игри во Париз. Грчките медиуми објавија нови детали поврзани со тепачката. Тие пишуваат

Грците објавија нови детали: Шариќ бил претепан и лежел без свест

Грците објавија нови детали: Шариќ бил претепан и лежел без свест

На интернет се појавија снимки на кои се гледа како хрватските кошаркарски репрезентативци Дарио Шариќ и Ивица Зубац физички се судираат со непознати лица. Конфликтот се случил во ноќен клуб во Атина, вечерта откако Хрватска загуби од Грција во финалето на квалификациите за Олимписките игри. Во објавите на Х се наведува дека во конфликтот учествувале

Грците објавија нови детали: Шариќ бил претепан и лежел без свест

Грците објавија нови детали: Шариќ бил претепан и лежел без свест

На интернет се појавија снимки на кои се гледа како хрватските кошаркарски репрезентативци Дарио Шариќ и Ивица Зубац физички се судираат со непознати лица. Конфликтот се случил во ноќен клуб во Атина, вечерта откако Хрватска загуби од Грција во финалето на квалификациите за Олимписките игри. Во објавите на Х се наведува дека во конфликтот учествувале