притисни ентер »

Трето дете почина од морбили во рок од три дена
Трето дете почина од морбили во рок од три дена

Трето дете почина од морбили во рок од три дена

Уште еден тукушто почнат живот згасна. Синоќа 13-месечно бебе на Клиниката за детски болести починало од компликации предизвикани од морбили, соопшти Министерството за здравство. Бебето, инаку од Тетово, било донесено со компликации на Детската клиника. Не било вакцинирано. Ова е трета жртва за само три дена. Вчера, исто така на клиника почина дете

МЗ: Тринаесетмесечно дете од Тетовско почина од морбили

МЗ: Тринаесетмесечно дете од Тетовско почина од морбили

Министерството за здравство соопшти дека синоќа на Клиниката за детски болести починало 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници), кое претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство во соопштението изразува жалење за смртта на детето, како резултат на компликации од морбили, болест која

Алармантна состојбата со морбилите

Алармантна состојбата со морбилите

Фото: Игор Бансколиев Нови случаи на заразени со морбили се регистрирани викендов, со што вкупната бројка на заразени од прогласувањето на епидемијата се искачи на речиси 200. Епидемијата на морбили деновиве ја зеде и својата прва жртва, шестмесечно бебе од Куманово. Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека досега се вакцинирани 50 проценти

МОРБИЛИТЕ ФАТАЛНИ ЗА БЕБИЊАТА: ПОЧИНА уште едно бебе, ова е ТРЕТ СЛУЧАЈ ЗА ТРИ ДЕНА – состојбата е АЛАРМАНТА

МОРБИЛИТЕ ФАТАЛНИ ЗА БЕБИЊАТА: ПОЧИНА уште едно бебе, ова е ТРЕТ СЛУЧАЈ ЗА ТРИ ДЕНА – состојбата е АЛАРМАНТА

Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера (10 февруари 2019) во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници) на Клиниката за детски болести. -Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето, како резултат на компликации од морбили, болест која

МОРБИЛИТЕ ФАТАЛНИ ЗА БЕБИЊАТА: ПОЧИНА уште едно бебе, ова е ТРЕТ СЛУЧАЈ ЗА ТРИ ДЕНА – состојбата е АЛАРМАНТА

МОРБИЛИТЕ ФАТАЛНИ ЗА БЕБИЊАТА: ПОЧИНА уште едно бебе, ова е ТРЕТ СЛУЧАЈ ЗА ТРИ ДЕНА – состојбата е АЛАРМАНТА

Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера (10 февруари 2019) во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници) на Клиниката за детски болести. -Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето, како резултат на компликации од морбили, болест која

МЗ: Тринаесетмесечно дете од Тетовско почина од компликации од морбили

МЗ: Тринаесетмесечно дете од Тетовско почина од компликации од морбили

Министерството за здравство соопшти дека синоќа на Клиниката за детски болести починало 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници), кое претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство во соопштението изразува жалење за смртта на детето, како резултат на компликации од морбили, болест која

МЗ: Тринаесетмесечно дете од Тетовско почина од компликации од морбили

МЗ: Тринаесетмесечно дете од Тетовско почина од компликации од морбили

Министерството за здравство соопшти дека синоќа на Клиниката за детски болести починало 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници), кое претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство во соопштението изразува жалење за смртта на детето, како резултат на компликации од морбили, болест која

МЗ: Тринаесетмесечно дете од Тетовско почина од компликации од морбили

МЗ: Тринаесетмесечно дете од Тетовско почина од компликации од морбили

Скопје, 11 февруари 2019 (МИА) – Министерството за здравство соопшти дека синоќа на Клиниката за детски болести починало 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили. Детето претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство во соопштението изразува жалење за смртта на детето, како резултат на компликации од морбили

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Министерството за здравство јави за уште една жртва на мали сипаници, со што во период од неколку дена починаа три бебиња. Синоќа починало 13-месечно бебе од Тетовскиот Регион, кое претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето и упати апел до сите родители најодговорно да ги сфатат препораките за вакцинирање

Уште една жртва на морбили, почина бебе од тетовско

Уште една жртва на морбили, почина бебе од тетовско

14-месечно бебе од тетовскиот регион починало од од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници) на Клиниката за детски болести. Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници) на Клиниката за детски болести, кое