притисни ентер »

Катарина Ивановска во провокативни креации на Игор Марков
Катарина Ивановска во провокативни креации на Игор Марков

Катарина Ивановска во провокативни креации на Игор Марков

Топ моделот Катарина Ивановска позираше во кампања за македонскиот дизјанер Игор Марков. Таа е облечена во светкави летни стајинзи. Ова не е прв пат моделот да носи парчиња на Марков таа беше заштитно лице и во 2019 година во комбинации со риги, цветни дезени и палта со несекојдневен крој. Во модните парчиња на Марков често се појавува и пејачата Тамара

Хрватскиот природен феномен на Локрум: Мртвото Море во близина на Дубровник

Хрватскиот природен феномен на Локрум: Мртвото Море во близина на Дубровник

Доколку досеага не ви беа доволни сите предлози кои ви го понудивме за посета на Хрватска ова лето, денес ви приредуваме уште еден. Дали знаевте дека во близина на Дубровник се наоѓа природниот феномен Мртво море кое е омилено место за капење на многу посетители. View this post on Instagram A post shared by Fabio Anello (@fabio_prince93) Всушност,

Браво за оваа инспиративна жена: Хроничната болест не ја спречи да креира забавен мејкап и да си ја врати самодовербата

Браво за оваа инспиративна жена: Хроничната болест не ја спречи да креира забавен мејкап и да си ја врати самодовербата

Како поранешен припадник на британската армија, 27-годишната Меган Фишер ретко посветувала поголемо внимание на шминка, а вештачки трепки биле незамисливи во нејзината рутина за убавина. Но, сѐ се сменило во 2018 година, кога после породувањето преживеала сериозна инфекција на матката. Тогаш комплетно се променил нејзиниот живот и се соочила со доживотни