притисни ентер »

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс
Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Домот на Серхио Рамос бил ограбен минатата среда додека тој со Севилја го играл натпреварот против Ленс во Лигата на шампионите (1:1). Како што пренесува сајтот „АБЦ“, се се случило на 20 септември, додека неговата сопруга Пилар Рубио имала деловни обврски во Севиља. Нивните четири деца биле во станот со нивната дадилка. Крадците незабележано влегле

Ограбен домот на Рамос

Ограбен домот на Рамос

Домот на Серхио Рамос бил ограбен минатата среда додека тој со Севилја го играл натпреварот против Ленс во Лигата на шампионите (1:1). Како што пренесува сајтот „АБЦ“, се се случило на 20 септември, додека неговата сопруга Пилар Рубио имала деловни обврски во Севиља. Нивните четири деца биле во станот со нивната дадилка. Крадците незабележано влегле

Серхио Рамос ограбен на натпревар од Лигата на шампионите

Серхио Рамос ограбен на натпревар од Лигата на шампионите

Серхио Рамос бил ограбен за време на натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Севиља и Ланс пред една седмица, соопшти шпанската полиција во средата, отворајќи истрага. Според локалните медиуми, при кражбата биле присутни неговите четири деца и две лица кои ги чувале, но никој од нив не е повреден. Портпаролката на полицијата во средата потврди дека

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Домот на Серхио Рамос бил ограбен минатата среда додека тој со Севилја го играл натпреварот против Ленс во Лигата на шампионите (1:1). Како што пренесува сајтот „АБЦ“, се се случило на 20 септември, додека неговата сопруга Пилар Рубио имала деловни обврски во Севиља. Нивните четири деца биле во станот со нивната дадилка. Крадците незабележано влегле

Кошмар на познат фудбалер: Серхио Рамос го ограбиле, крадци упаднале во куќата додека во неа биле неговите четири деца

Кошмар на познат фудбалер: Серхио Рамос го ограбиле, крадци упаднале во куќата додека во неа биле неговите четири деца

Серхио Рамос, познатиот фудбалер кој и денес се занимава со овој спорт, доживеа вистински кошмар. Разбојници упаднале во неговата куќа, а ова не било прв пат поранешниот капитен на Реал Мадрид да доживее такво нешто. Се потврдија од клубот, поточно дека грабежот се случил на натпреварот помеѓу Севиља и Ленс кој заврши со резултат 1:1. На имотот во

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Домот на Серхио Рамос бил ограбен минатата среда додека тој со Севилја го играл натпреварот против Ленс во Лигата на шампионите (1:1). Како што пренесува сајтот „АБЦ“, се се случило на 20 септември, додека неговата сопруга Пилар Рубио имала деловни обврски во Севиља. Нивните четири деца биле во станот со нивната дадилка. Крадците незабележано влегле

Додека Рамос го играше натпреварот против Ленс во ЛШ – грабеж во неговата куќа

Додека Рамос го играше натпреварот против Ленс во ЛШ – грабеж во неговата куќа

Куќата на фудбалерот на Севилја, Серхио Рамос, е ограбена додека тој го играл натпреварот против француски Ленс во рамки на Лига на шампиони. Инцидентот се случи 20. септември, а во моментот на грабежот, сопругата на Рамос, Пилар Рубио, била надвор од градот, додека нивните четири деца биле дома со дадилка која била ангажирана да ги чува. Според извештаите

Крадци влегле во домот на Рамос додека во него биле неговите четири деца

Крадци влегле во домот на Рамос додека во него биле неговите четири деца

Непријатен момен доживеало семејството на Серхио Рамос, вечерта кога Севилја играше во Лигата на шампионите против Ленс. Дефанзивецот се врати во својот матичен клуб, преселувајќи се во Севилја заедно со семејството, но непоканетите гости влегле во нивниот луксузен дом уште на дебито во Лигата на шампионите. За ситуацијата да биде покомплексна, за