притисни ентер »

Јокиќ: Сеедно е дали ме почитуваат, не сакам медиумско внимание
Јокиќ: Сеедно е дали ме почитуваат, не сакам медиумско внимание

Јокиќ: Сеедно е дали ме почитуваат, не сакам медиумско внимание

Кошаркарот на Денвер, Никола Јокиќ истакна дека не му треба медиумско внимание, и дека не го интересира дебатата дали е „најнепочитуваниот МВП“. Тренерот на Нагетс, Мајкл Мелоун неодамна изјави дека српскиот центар заслужува подобар третман и дека е „најмалку почитуваниот МВП во историјата на лигата“. По победата над Портланд, новинарите се интересираа

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба внимание

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба внимание

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба внимание Тренерот на Денвер, Мајкл Мелоун неодамна кажа дека српскиот центар заслужува подобар третман, а по победата против Портланд, новинарите му поставија прашање на Јокиќ. „Ми се допаѓа. Ако не ме почитуваат, ми се допаѓа. Ако ме почитуваат, ми се допаѓа и тоа. Не ми е потребно медиумско внимание. Само сакам

Јокиќ: Не ме почитуваат во САД? Не ми треба туѓа почит и внимание!

Јокиќ: Не ме почитуваат во САД? Не ми треба туѓа почит и внимание!

Кошаркарот на Денвер Нагетс , Никола Јокиќ , истакна дека не го интересираат дебатите дали тој е „најнепочитуваниот МВП“ во НБА -лигата и потенцира дека го интересира само играта и резултатите, а не туѓото внимание. Тренерот на нагетси, Мајк Мелоун, пред извесно време говореше за Јокиќ и кажа дека тој заслужува подобар третман. На неговата изјава се

Денвер убедливо над Портланд, најефикасни Бартон и Јокиќ

Денвер убедливо над Портланд, најефикасни Бартон и Јокиќ

ВИДЕО: Денвер убедливо над Портланд, најефикасни Бартон и Јокиќ Ф.К. Пред 3 минути Никола Јокиќ помеѓу најефикасните во новата победа на Денвер нагетс/ фото: EPA-EFE/ERIK S. LESSER Кошаркарите на Денвер убедливо го совладаа Портланд со 140:108 на домашен терен и го запишаа 21 триумф од почетокот на сезоната во НБА лигата . Нагетси до победата беа предводени

Денвер и Јокиќ лесно против Портланд, Јанис енигма за Вориорси 🎥

Денвер и Јокиќ лесно против Портланд, Јанис енигма за Вориорси 🎥

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни пет натпревари. Денвер изминатата ноќ не дозволи пресврт. Водеа Нагетси со 26 разлика во третата четвртина и ја одржаа предноста до крајот без проблеми. Не само што ја одржаа предноста туку и го наполнија кошот на ослабениот Портланд (140:108). Никола Јокиќ одново беше еден од најдобрите на теренот со 20

„Никола Јокиќ е најнепочитуваниот МВП во историјата“

„Никола Јокиќ е најнепочитуваниот МВП во историјата“

Денвер Нагетс претрпеа нов пораз во НБА лигата, овој пат од ЛА Клиперс во меч во кој во центарот на вниманието повторно беше Никола Јокиќ кој го предводеше својот тим со нова блескава партија во која забележа далб-дабл од 21 поен и 13 скока на кои додаде и 8 асистенции. По натпреварот говорејќи за медиумите тренерот Мајк Малоун имаше само пофални зборови

Да имав ќерка веднаш ќе ја омажев за Никола Јокиќ

Да имав ќерка веднаш ќе ја омажев за Никола Јокиќ

Љубителите на кошарката не можат да не бидат задоволни од одличните партии кои српскиот центар Никола Јокиќ ги прикажува во силната НБА лига. Јокиќ со години ги воодушевува сите во НБА лигата и не само што меѓу најдобрите играчи, туку е и таков лик што ги воодушевува сите во својот клуб Денвер Нагетс. Поранешниот НБА играч Поп Џонс на почетокот на

Тренерот на Денвер воодушевен од Јокиќ: Да имам ќерка, би ја омажил со Никола!

Тренерот на Денвер воодушевен од Јокиќ: Да имам ќерка, би ја омажил со Никола!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ со години сите ги воодушевува во НБА-лигата, па така и во неговата екипа Денвер Нагетс. Поранешниот НБА-кошаркар, Попај Џонс на почетокот на годината го замени Мајк Мелоун, кој беше позитивен на ковид-19, па имаше само пофални зборови за Јокиќ. „Никола е посебен. Тој е тип на момче за кој би си ја омажил ќерката, ако