притисни ентер »

Роси: Го сакам Мото ГП, но не е забавно да се борам за 17-то место
Роси: Го сакам Мото ГП, но не е забавно да се борам за 17-то место

Роси: Го сакам Мото ГП, но не е забавно да се борам за 17-то место

Валентино Роси има тежок старт на сезоната во Петронас Јамаха. Ништо не беше поразлично оваа недела во Херез на четвртата трка сезонава, која Роси ја заврши на 17-то место. Легендарниот возач истакна дека не е забавно да се бори за 17-то место, па најави дека проблемите на моторот мора да бидат отстранети. „Трката беше тешка за мене, по тешкиот викенд

Роси: Го сакам овој спорт, но не е забавно да се бориш за 17-то место

Роси: Го сакам овој спорт, но не е забавно да се бориш за 17-то место

Големиот Мото ГП шампион, Валентино Роси веќе подолг период е надвор од конкуренцијата за највисок пласман во едно од највозбудливите авто-мото натпреварување. Италијанскиот ветеран и оваа сезона има лош старт на сезоната, а ништо поразлично не беше ниту овој викенд, откако на трката во Херез заврши на 17. место. „Трката беше тешка за мене, затоа што