притисни ентер »

Искусниот Швајцарец по седум години пак во репрезентацијата
Искусниот Швајцарец по седум години пак во репрезентацијата

Искусниот Швајцарец по седум години пак во репрезентацијата

Станислав Вавринка по пауза од седум години, пак ќе заигра за репрезентацијата на Швајцарија. Искусниот тенисер ќе биде на располагање на селекторот за настапот на Дејвис Купот и натпреварите си Германија. Вавринка во моментов се наоѓа на 139. место на АТП ранкингот, се мачеше со повреди, а на Австралија Опен беше исфрлен по првата рунда. Тројниот