притисни ентер »

ДОБРОСОСЕДСТВО: Го сменивме името, ама за Грците сè уште сме „скопјани“!
ДОБРОСОСЕДСТВО: Го сменивме името, ама за Грците сè уште сме „скопјани“!

ДОБРОСОСЕДСТВО: Го сменивме името, ама за Грците сè уште сме „скопјани“!

Македонскиот национален состав во недела во Струмица ќе го одигра последниот натпревар од квалификации за Европското првенство 2020 година. Ние сме веќе пласирани на ЕП 2020, но овој дуел може да ја одведе македонската репрезентација до врвот на групата 3 што ќе значи и подобро рангирање при ждрепката. Токму затоа мечот има уште поголемо значење вклучително