притисни ентер »

Модата на црвениот тепих на Греми 2019
Модата на црвениот тепих на Греми 2019

Модата на црвениот тепих на Греми 2019

Синоќа се одржа 61-вото издание на Греми. За најзначајната вечер за музичката индустрија, ѕвездите се подготвуваа со месеци, но додека едни одушевија, други разочараа со стилскиот избор. Големо внимание на црвениот тепих привлече Карди Би со винтиџ креација од Тиери Муглер. Аутфитот на 26-годишната раперка очигледно е инспириран од бисер во школка