притисни ентер »

Вориорс се проколнати, Кари ја пропушта сезоната
Вориорс се проколнати, Кари ја пропушта сезоната

Вориорс се проколнати, Кари ја пропушта сезоната

Најдобриот играч на Голден стејт Вориорс Стеф Кари најверојатно ќе ја пропушти целата сезона поради повреда на дланката. Двократниот МВП во лигата доживеа фрактура на раката на натпреварот со Финикс Санс пред две недели. Прогнозите беа дека Кари ќе паузира околу три месеци, меѓутоа американските медиуми објавија дека за него оваа сезона е завршена

Вориорс се проколнати, Кари ја пропушта сезоната

Вориорс се проколнати, Кари ја пропушта сезоната

Најдобриот играч на Голден стејт Вориорс Стеф Кари најверојатно ќе ја пропушти целата сезона поради повреда на дланката. Двократниот МВП во лигата доживеа фрактура на раката на натпреварот со Финикс Санс пред две недели. Прогнозите беа дека Кари ќе паузира околу три месеци, меѓутоа американските медиуми објавија дека за него оваа сезона е завршена

Крај и за Стеф Кари, Голден Стејт се „збогуваше“ со титулата!

Крај и за Стеф Кари, Голден Стејт се „збогуваше“ со титулата!

Како што јавуваат медиумите во САД, се очекува трикратниот НБА шампион со Вориорси да ја пропушти целата сезона. Двократниот МВП на НБА лигата, еден од најдобрите кошаркари на светот, Стеф Кари, најверојатно нема да игра до крајот на сезоната 2019/20. Плејмејкерот на Голден Стејт неодамна доживеа тешка повреда на раката, па се очекуваше дека подолго

Крај на сезоната за Стеф Кари

Крај на сезоната за Стеф Кари

Трикратниот шампион во НБА лигата Стеф Кари сепак нема да се врати на паркетот сезонава, пренесуваат американските медиуми. Кари на крајот на минатиот месец доживеа кршеница на левата рака во мечот против Феникс. Првичните предвидувања беа дека тој би требало да се врати за три месеци, но како што пренесуваат медиумите во САД времето за рехабилитација

Заврши сезоната за повредениот Кари

Заврши сезоната за повредениот Кари

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, бекот Стеф Кари, има потешка повреда отколку што првично се мислеше, па за него најверојатно оваа сезона во кошаркарската НБА лига е завршена. Кари се повреди минатиот месец на дуелот со Феникс санс, а иако после операцијата на левата рака се очекуваше да се врати за некој месец, сега велат дека мали се

Нема надеж за Голден Стејт: Заврши сезоната за Стеф Кари

Нема надеж за Голден Стејт: Заврши сезоната за Стеф Кари

Стеф Кари нема да заигра сезонава во НБА-лигата по повредата на раката што ја заработи минатата недела. Скршеницата на раката била далеку поопасна од првичната дијагноза. Ѕвездата на Голден Стејт минатиот петок беше опериран по скршеницата што ја заработи на левата рака на дуелот против Феникс. Иако Вориорс првично објавија дека Кари ќе се врати по

Заврши сезоната за повредениот Кари

Заврши сезоната за повредениот Кари

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, бекот Стеф Кари, има потешка повреда отколку што првично се мислеше, па за него најверојатно оваа сезона во кошаркарската НБА лига е завршена. Кари се повреди минатиот месец на дуелот со Феникс санс, а иако после операцијата на левата рака се очекуваше да се врати за некој месец, сега велат дека мали се

Без него, Голден стејт може да сонува плеј-оф: Кари во „аут“ до крајот на сезоната?

Без него, Голден стејт може да сонува плеј-оф: Кари во „аут“ до крајот на сезоната?

Прогнозите беа дека ѕвездата на Вориорс ќе се врати на паркетите во февруари, но... Повредата на Стеф Кари е потешка и посериозна од што се очекуваше. Ѕвездата на Голден стејт поради скршеница на раката која ја заработи кон крајот на минатиот месец, првично требаше да паузира до февруари пред да се врати на паркетите, но се појави информација дека

Силен удар за Вориорс: Заврши сезоната за повредениот Кари

Силен удар за Вориорс: Заврши сезоната за повредениот Кари

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, бекот Стеф Кари, има потешка повреда отколку што првично се мислеше, па за него најверојатно оваа сезона во кошаркарската НБА лига е завршена. Кари се повреди минатиот месец на дуелот со Феникс санс, а иако после операцијата на левата рака се очекуваше да се врати за некој месец, сега велат дека мали се

Заврши сезоната за повредениот Кари

Заврши сезоната за повредениот Кари

Сан Франциско, 8 ноември 2019 (Утрински Весник) – Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, бекот Стеф Кари, има потешка повреда отколку што првично се мислеше, па за него најверојатно оваа сезона во кошаркарската НБА лига е завршена. Кари се повреди минатиот месец на дуелот со Феникс санс, а иако после операцијата на левата рака се очекуваше да