притисни ентер »

Марсеј го надигра Лион во дербито
Марсеј го надигра Лион во дербито

Марсеј го надигра Лион во дербито

Во дербито на 13-то коло на француското фудбалско првенство во дуелот на дваа Олимпика, Марсеј на својот „Велодром“ го победи Лион со 2:1, пробивајќи се на второт место на табелата. Марсеј поведе со 2:0, но потоа прими гол па остана со играч помалку и грчевито ја бранеше победата. Двата гола за домаќините ги постигна Дмитри Паје во 18 од пенал и во