притисни ентер »

Брестовац им ја „вади маста“ на кадетите
Брестовац им ја „вади маста“ на кадетите

Брестовац им ја „вади маста“ на кадетите

Македонската машка кадетска репрезентација пред неколку дена ги почна подготовките за настап на претстојното Светско првенство, кое од шести до осуманаесети август ќе се одржи во Скопје. Селекторот Данило Брестовац воопшто не иг штеди репрезентативците. По првиот лесен тренинг, тие се подложени на тешки тренинзи на подготовките во Струга, а сетоа ова

По „ѓаволско“ тешкиот тренинг – минута релаксација за кадетите

По „ѓаволско“ тешкиот тренинг – минута релаксација за кадетите

Македонската машка кадетска репрезентација предводена од селекторот Данило Брестовац завршува со првиот дел од подготовките за настап на Светското првенство кое ќе се одржи токму во Скопје. Струга беше првата база на нашите надежи, темпото беше „пеколно“, но добра околност е што голем дел од момците претходно индивидуално работеле на физичката подготвеност

По „ѓаволско“ тешкиот тренинг – минута релаксација за кадетите

По „ѓаволско“ тешкиот тренинг – минута релаксација за кадетите

Македонската машка кадетска репрезентација предводена од селекторот Данило Брестовац завршува со првиот дел од подготовките за настап на Светското првенство кое ќе се одржи токму во Скопје. Струга беше првата база на нашите надежи, темпото беше „пеколно“, но добра околност е што голем дел од момците претходно индивидуално работеле на физичката подготвеност

Кадетите во Струга почнаа со подготовки за СП

Кадетите во Струга почнаа со подготовки за СП

Македонија на СП во август во Скопје ќе игра во група со Данска, Бахреин, Јапонија, Аргентина и со Нигерија Македонската машката кадетска репрезентација ја почна првата фаза од подготовките за учество на Светското првенство за ракометари до 19 години, на кое Скопје ќе биде домаќин од 6 до 18 август. Селекторот Данило Брестовац во Струга ги собра дваесет