притисни ентер »

Вицешампионска титула за Гиролами и дијамантски трофеј за Давидовски од PSS Racing
Вицешампионска титула за Гиролами и дијамантски трофеј за Давидовски од PSS Racing

Вицешампионска титула за Гиролами и дијамантски трофеј за Давидовски од PSS Racing

Одлучувачка и до последен момент неизвесна беше последната трка од Европската TCR серија До пред почетокот на последниот викенд во Барселона, двајцата возачи на PSS Racing, Франко Џиролами и Виктор Давидовски влегоа со шанси да станат шампиони. Џиролами во конкуренција на возачи, а Давидовски во Dimond Cup (возачи над 40 година) Џиролами поради технички

Сезона од соништата за „PSS Racing“: Давидовски го освои „Dimond Cup“, Џиролами е европски вице-првак

Сезона од соништата за „PSS Racing“: Давидовски го освои „Dimond Cup“, Џиролами е европски вице-првак

Македонскиот тим оствари одличен резултат во сезоната на TCR Europe, успевајќи да освои два трофеи. Во својата прва сезона Франко Џиролами го освои второто место, додека Виктор Давидовски ја имаше најдобрата сезона досега и се враќа со трофејот од „Dimond Cup“. Вложениот труд конечно донесе резултат, па македонскиот тим PSS Racing во најсилното европско

TCR Europe: PSS Racing со Дијамантски Трофеј за Давидовски и Вицешампионска титула за Гиролами

TCR Europe: PSS Racing со Дијамантски Трофеј за Давидовски и Вицешампионска титула за Гиролами

Последната трка од Европската TCR Серија беше одлучувачка и до последен момент неизвесна… После лошите квалификации Македонскиот PSS Racing тим продолжи со истата задача, освојување што повеќе тимски поени, но сепак борбата за титула на Франко Гиролами заврши откако тој заврши на 17 позиција. Сепак Давидовски беше подобро пласиран од неговиот тимски

Одлична сезона за PSS Racing: Џиролами е европски вице-првак – Давидовски го освои Dimond Cup

Одлична сезона за PSS Racing: Џиролами е европски вице-првак – Давидовски го освои Dimond Cup

Македонскиот тим ја заврши сезоната во TCR Europe со два трофеи. Франко Џиролами во својата прва сезона го освои второто место, а Виктор Давидовски ја имаше најдобрата сезона досега и се враќа со трофејот од Dimond Cup Вложениот труд конечно донесе резултат, па македонскиот тим PSS Racing во најсилното европско тркачко натпреварување, TCR Europe беше