притисни ентер »

Најбрзата лимузина доаѓа од Бентли
Најбрзата лимузина доаѓа од Бентли

Најбрзата лимузина доаѓа од Бентли

Според очекувањата , британскиот бренд се реши да го задржи препознатливиот изглед на претходникот и да додадат детали како на Континентал ГТ. Основата на новата лимузина е истата со ГТ , како и со Панамера на Порше. Затоа, пак , се на овој луксузен аристикрат на тркала е унапредено и модернизирано. Mеѓу новитетите е дека шасијата е направена од комбинација

Новото лице на луксузот: Bentley Flying Spur

Новото лице на луксузот: Bentley Flying Spur

Британскиот производител ја претстави третата генерација на престижната лимузина наречена Flying Spur. Од Bentley и официјално ги објавија првите фотографии и детали за најнапредната луксузна спортска лимузина на светот. Станува збор за новиот Flying Spur. Како што велат Британците, новиот Flying Spur нуди уникатна комбинација на луксуз и перформанси

Супербрз и суперлуксузен – светска премиера за новиот Bentley Flying Spur

Супербрз и суперлуксузен – светска премиера за новиот Bentley Flying Spur

Bentley Flying Spur за 2020 година дизајнерскиот јазик го дели со новиот Continental GT Coupe, а автомобилот дебитира со моќен W12 мотор. Новата генерација димензиски е поголема во споредба со претходникот, па должината на возилото сега изнесува 5.304 mm, додека меѓуосовинското растојание е поголемо за 130 mm, односно сега е 3.195 mm. Автомобилот има

Bentley Flying Spur – ново остварување на супер луксузот

Bentley Flying Spur – ново остварување на супер луксузот

Станува збор за само третата генерација на престижната спортска лимузинана британската благородна автомобилска марка во сопственост на Volkswagen …! Деновиве Bentley Motors ги објави првите фотографии и детали на најнапредниот луксузен  Grand Touring спортска лимузина на светот. Станува збор за новата генерација на моделот Flying Spur . Без оглед дали

Bentley Flying Spur – врв на раскошот во светот на автомобилите

Bentley Flying Spur – врв на раскошот во светот на автомобилите

Британската автомобилска компанија Бентли, која е под патронат на Фолксваген, ја претстави третата генерација на луксузната лимузина Flying Spur. Со она што го нудат во Flying Spur треба да ги исполнат и најстрогите критериуми на купувачите кои бараат луксуз на највисоко ниво. Должината на возилото изнесува 5304 милиметри, меѓуоскиното растојание е

Bentley Flying Spur – луксуз без компромис

Bentley Flying Spur – луксуз без компромис

Британската автомобилска компанија Бентли, која е под патронат на Фолксваген, ја претстави третата генерација на луксузната лимузина Flying Spur. Со она што го нудат во Flying Spur треба да ги исполнат и најстрогите критериуми на купувачите кои бараат луксуз на највисоко ниво. Должината на возилото изнесува 5304 милиметри, меѓуоскиното растојание е