притисни ентер »

Сериозни обвинувања од Франција: Солзите на Ѓоковиќ беа лажни, неговото его доби тежок удар!
Сериозни обвинувања од Франција: Солзите на Ѓоковиќ беа лажни, неговото его доби тежок удар!

Сериозни обвинувања од Франција: Солзите на Ѓоковиќ беа лажни, неговото его доби тежок удар!

Новак Ѓоковиќ не можеше да се носи со емоциите во завршниот дел од финалето на Ју-Ес Опен, па пред последниот гејм во мечот, паузата ја започна со насмевка, а потоа комплетно се сруши и се расплака поради неверојатната поддршка која ја доби од публиката на „Артур Еш“ стадионот. Светскиот рекет број еден бркаше историја во Њујорк и не успеа во намерата

„Солзите на Ѓоковиќ беа лажни, тој плачеше да го измами противникот!“

„Солзите на Ѓоковиќ беа лажни, тој плачеше да го измами противникот!“

Новак Ѓоковиќ претрпе болен пораз во завчерашното финале на „Ју-Ес Опен“ во пресметката со Данил Медведев (0-3), со што не влезе меѓу бесмртните како единствен кој триумфирал на сите гренслем-турнири во иста година. Србинот играше далеку под своите можности, но и под товар на големиот притисок од целата јавност поради можниот рекорд, поради што во

Французите го нападнаа Ѓоковиќ: Неговите солзи се лажни

Французите го нападнаа Ѓоковиќ: Неговите солзи се лажни

Французите го нападнаа Ѓоковиќ: Неговите солзи се лажни З.С. Пред 1 минута Ѓоковиќ не успеа да го оздржи притисокот и во финалето на УС Опен загуби од Медведев во три сета/ фото: EPA-EFE/JUSTIN LANE Новак Ѓоковиќ загуби во финалето на УС Опен од Данил Медведев во три сета (6:4,6:4,6:4) и го сруши сонот на српскиот тенисер за календарски слем. Ѓоковиќ

И солзите не му помогнаа на Ѓоковиќ да го „скрши“ Медведев

И солзите не му помогнаа на Ѓоковиќ да го „скрши“ Медведев

Најдобриот тенисер во светото, Србиопнот Новак Ѓоковиќ беше поразен во финалето на гренд-слем турнирот УС Опен, Русинот Данил Медведев, кој го „прегази“ првиот рекет со 3:0 во сетови (6:4, 6:4 и 6:4). Во финишот од мечот кога веќе неможеше со игра да го „скрши“ Медведев, првиот светски рекет се обиде да го измести на психолошки план, но и тоа не му

Психолог за Ѓоковиќ: Солзите му беа лажни, тој плачеше за да го измами противникот

Психолог за Ѓоковиќ: Солзите му беа лажни, тој плачеше за да го измами противникот

Новак Ѓоковиќ доживеа болен пораз од Даниел Медведев во финалето на УС Опен и со тоа не успеа да осамне на врвот на најуспешни тенисери, кога во прашање се Грен слем трофеите. Рускиот ас го најде рецептот за најдобриот на светот и без проблеми го совлада во три сетови. Ѓоковиќ тешко го доживеа овој пораз, а по една пауза заплака од лутина поради својата

Психолог за Ѓоковиќ: Солзите се лажни, плачеше за да го сврти натпреварот

Психолог за Ѓоковиќ: Солзите се лажни, плачеше за да го сврти натпреварот

Новак Ѓоковиќ беше тешко поразен од Даниел Медведев во финалето на УС Опен. Рускиот тенисер најде лек за најдобрите во светот и без проблеми го доби со 3: 0 во сетови и спречи да го освои рекордниот 21. Грен слем турнир Новак. Српската тенисерка плачеше на овој меч, но психологот Изабел Инхасуспе за Лекип изјави дека неговите солзи се лажни и дека

Психолог тврди дека солзите на Ѓоковиќ биле лажни

Психолог тврди дека солзите на Ѓоковиќ биле лажни

Новак Ѓоковиќ беше поразен во финалето на УС Опен, Данил Медведев беше подобар од српскиот ас со 3:0 во сетови. Во финишот од натпреварот Ѓоковиќ почна да плаче поради големата поддршка која ја имаше од трибините, нешто што не му се случува често. Вообичаено поголемиот дел навивачи навиваат за противникот на Новак. Меѓутоа сега психолог во разговор

L'Équipe: Солзите на Ѓоковиќ се лажни

L'Équipe: Солзите на Ѓоковиќ се лажни

Францускиот весник L'Équipe се осврна на финалето на УС Опен, а главната тема беа солзите на Новак Ѓоковиќ. Како што се наведува во текстот, солзите на светскиот рекет број 1 биле лажни. Поточно, воопшто не плачел. „Не верувам ниту една минута дека навистина плаче бидејќи се обиде да ја поттикне публиката да навива за него, да одржи говор и да се заблагодари