притисни ентер »

Солскјер разговарал со Ериксен за можноста да премине во Јунајтед
Солскјер разговарал со Ериксен за можноста да премине во Јунајтед

Солскјер разговарал со Ериксен за можноста да премине во Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во текот на летото разговарал со Кристијан Ериксен за да открие дали Данецот сака да игра за „црвените ѓаволи“. Контактот бил направен, но не е зборувано за тоа Ериксен да дојде на „Олд Трафорд“ ова лето, туку Норвежанецот сакал да ја испита можноста дали играчот сака да премине во неговиот тим. Договорот

Тотенхем ризикува да го загуби Ериксен без отштета, но не попушта под бараните 50 милиони фунти

Тотенхем ризикува да го загуби Ериксен без отштета, но не попушта под бараните 50 милиони фунти

Ако Тотенхем не добие понуда од најмалку 50 милиони фунти до крајот на летото, Кристијан Ериксен нема да биде продаден. И покрај заканата следната година да го загубат без надомест, затоа што Данецот ќе го заврши договорот со Спарс, Тотенхем се единствени во најавите дека ја сакаат и прифаќаат само вистинската цена за офанзивниот играч за врска. Ериксен

Тотенхем ризикува да го загуби Ериксен без отштета, но не попушта под бараните 50 милиони фунти

Тотенхем ризикува да го загуби Ериксен без отштета, но не попушта под бараните 50 милиони фунти

Ако Тотенхем не добие понуда од најмалку 50 милиони фунти до крајот на летото, Кристијан Ериксен нема да биде продаден. И покрај заканата следната година да го загубат без надомест, затоа што Данецот ќе го заврши договорот со Спарс, Тотенхем се единствени во најавите дека ја сакаат и прифаќаат само вистинската цена за офанзивниот играч за врска. Ериксен

Солскјер разговарал со Ериксен за можноста да премине во Јунајтед

Солскјер разговарал со Ериксен за можноста да премине во Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во текот на летото разговарал со Кристијан Ериксен за да открие дали Данецот сака да игра за „црвените ѓаволи“. Контактот бил направен, но не е зборувано за тоа Ериксен да дојде на „Олд Трафорд“ ова лето, туку Норвежанецот сакал да ја испита можноста дали играчот сака да премине во неговиот тим. Договорот

Јувентус е шампион за трансфери, бесплатно ќе донесе играч вреден 120 милиони

Јувентус е шампион за трансфери, бесплатно ќе донесе играч вреден 120 милиони

Јувентус се договорил со Кристијан Ериксен од Тотенхем на кого договорот со клубот од Англија му истекува следната година. Шампионот на Италија веќе ги има договорено сите детали со Данецот, Ериксен ќе се пресели следната година во Торино, ова го тврди „ Corriere dello Sport“ . Доколку се оставри овој трансфер тоа ќе биде сериозен финансиски удар за

Јувентус во свој стил, фудбалер од 120 милиони го носи како слободен играч?

Јувентус во свој стил, фудбалер од 120 милиони го носи како слободен играч?

Низ историјата можат да се пронајдат голем број на трансфери со кои Јувентус ја надмудри конкуренцијата. Големи ѕвезди пристигнувале во Торино како слободни фудбалери. Од Пол Погба и Андреа Пирло , па до Арон Ремзи и Адриен Рабио. Тоа е „специјалитет“ на италијанскиот првак кој наредното лето би можел да направи уште една слична зделка. „Кориеро дело

Далеку поголема плата за Ериксен

Далеку поголема плата за Ериксен

Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем сака да ја продолжи соработката со данскиот интернационалец Кристијан Ериксен. Офанзивниот играч за врска има договор со „петлите“ до крајот на актуелната сезона, но пред неколку недели Ериксен изјави дека сака да ја промени клупската средина до крајот на летниот преоден рок. Според челниците на Тотенхем, Ериксен вреди

Јувентус има план за ангажман на Ериксен

Јувентус има план за ангажман на Ериксен

Управата на Јувентус, будно ја следи ситуацијата со Ериксен од екипата на Тотенхем. Според островските медиуми, репрезентативецот на Данска не сака да остане во Лондон ова лето но засега нема конкретни понуди за трансфер. Неговиот договор со Тотенхем истекува следното лето. Ова планира да го искористи Јувентус кој е подготвен да му даде голема плата

Тотенхем му нуди двојно поголема плата на Ериксен

Тотенхем му нуди двојно поголема плата на Ериксен

Управата на Тотенхем му понудила нов договор од пет години на Ериксен според кој плејмејкерот ќе заработува по 170 000 фунти неделно. Со двојното зголемување и новите бонуси, од Тотенхем се надеваат дека ќе го убедат Ериксен да остане во Лондон и покрај интересот од Реал Мадрид и ПСЖ кои сакаат да го купат ова лето. Воедно и да го спречат Јувентус

Тотенхем е подготвен да ја зголеми платата на Ериксен на 200.000 фунти

Тотенхем е подготвен да ја зголеми платата на Ериксен на 200.000 фунти

Тотенхем ќе се обиде да го задржи Кристијан Ериксен во клубот и ќе му понуди нов договор со значително зголемување на платата, објави „Дејли мејл“. Во моментов, Ериксен добива премалку за играч од негов калибар – 80.000 фунти неделно. Данецот во јуни потврди дека сака да ја смени средината. За него, ова лето беа заинтересирани Реал Мадрид, Атлетико