притисни ентер »

Шефот на грчката разузнавачка служба поднесе оставка поради шпионски скандал

Шефот на грчката разузнавачка служба поднесе оставка поради шпионски скандал

Шефот на грчката разузнавачка служба поднесе оставка поради шпионски скандал Двајца високи функционери на грчката влада денеска поднесоа оставки поради зголемениот притисок врз администрацијата на грчкиот премиер Киријакос Мицотакис поради шпионскиот скандал во кој беше прислушуван телефонот на еден лидер на опозицијата, пренесува порталот Политико

Андрулакис бара да се истражи политичка одговорност во случајот со прислушкувањата

Андрулакис бара да се истражи политичка одговорност во случајот со прислушкувањата

Андрулакис бара да се истражи политичка одговорност во случајот со прислушкувањата К.С. Пред 4 минути Грчкиот Парламент во Атина / Фото: EPA-EFE/CHRISTINA ZACHOPOULOU Лидерот на грчката опозициска партија ПАСОК- Движење на промена (КИНАЛ) и европратеник Никос Андрулакис бара итно формирање истражна комисија во грчкиот Парламент што ќе спроведе истрага

Андрулакис бара да се истражи политичка одговорност во случајот со прислушкувањата

Андрулакис бара да се истражи политичка одговорност во случајот со прислушкувањата

Лидерот на грчката опозициска партија ПАСОК- Движење на промена (КИНАЛ) и европратеник, Никос Андрулакис, бара итно формирање истражна комисија во грчкиот Парламент што ќе спроведе истрага за политички одговорности во случајот со прислушкувањето на неговиот мобилен телефон, јави дописничката на МИА од Атина. Андрулакис, кој пред десет дена поднесе

Шефот на грчката разузнавачка служба поднесе оставка поради шпионски скандал

Шефот на грчката разузнавачка служба поднесе оставка поради шпионски скандал

Двајца високи функционери на грчката влада денеска поднесоа оставки поради зголемениот притисок врз администрацијата на грчкиот премиер Киријакос Мицотакис поради шпионскиот скандал во кој беше прислушуван телефонот на еден лидер на опозицијата, пренесува порталот Политико. Генералниот секретар на Владата Григорис Димитријадис, главен соработник и

Оставки во грчката влада поради шпионскиот скандал

Оставки во грчката влада поради шпионскиот скандал

Двајца високи функционери на грчката влада поднесоа во петокот оставки поради зголемениот притисок врз администрацијата на грчкиот премиер Киријакос Мицотакис поради шпионскиот скандал во кој беше прислушуван телефонот на еден лидер на опозицијата, пренесува порталот Politico. Генералниот секретар на владата Григорис Димитријадис, главен соработник

Лидерот на ПАСОК во Грциja бара формирање на истражна комисија бидејќи бил прислушкуван

Лидерот на ПАСОК во Грциja бара формирање на истражна комисија бидејќи бил прислушкуван

Лидерот на грчката опозициска партија ПАСОК- Движење на промена (КИНАЛ) и европратеник Никос Андрулакис бара итно формирање истражна комисија во грчкиот Парламент што ќе спроведе истрага за политички одговорности во случајот со прислушкувањето на неговиот мобилен телефон, јави дописничката на МИА од Атина. Андрулакис, кој пред десет дена поднесе пријава

Андрулакис бара да се истражи политичка одговорност во случајот со прислиушкувањата

Андрулакис бара да се истражи политичка одговорност во случајот со прислиушкувањата

Лидерот на грчката опозициска партија ПАСОК- Движење на промена (КИНАЛ) и европратеник Никос Андрулакис бара итно формирање истражна комисија во грчкиот Парламент што ќе спроведе истрага за политички одговорности во случајот со прислушкувањето на неговиот мобилен телефон, јави дописничката на МИА од Атина. Андрулакис, кој пред десет дена поднесе пријава