притисни ентер »

Реал во еден ден извиси за двајца кошаркари
Реал во еден ден извиси за двајца кошаркари

Реал во еден ден извиси за двајца кошаркари

Летото не оди според плановите на најтрофејниот шпански и европски клуб кој се соочи со многу проблеми во последните два месеца. Не само што не ја одбрани титулата во домашното првенство, туку на Реал тешко му оди и со планираните засилувања. Со составот на Пабло Ласо се поврзуваа неколку врвни имиња, дури и од НБА лигата, но во еден ден остана без

Евролига или НБА – Мициќ ја реши дилемата

Евролига или НБА – Мициќ ја реши дилемата

Василије Мициќ ќе игра уште една година во дресот на Анадолу Ефес, откако српскиот плејмејкер по долго размислување реши да го одложи заминувањето во НБА-лигата. Неколку НБА-тимови покажаа интерес за одличниот плејмејкер пред неколку месеци, но паузата поради коронавирусот ја промени целокупната ситуација, особено по последните најави дека се уште