притисни ентер »

Шампионот се засили: Милошевиќ ново име кај МЗТ Скопје
Шампионот се засили: Милошевиќ ново име кај МЗТ Скопје

Шампионот се засили: Милошевиќ ново име кај МЗТ Скопје

Македнскиот шампион, МЗТ Скопје донесе ново име во своите редови и тоа српскиот интернационалец  Ѓорѓе Милошевиќ. Се работи за искусен кошаркар кој игра на позицијата ниско крило, но кој исто така добро се снаоѓа и како бек-шутер, а со клубот од Аеродром потпиша договор до крајот на сезоната. Тој во досегашната кариера има настапувано за два тима Хемофарм

Србинот Милошевиќ нова аквизиција на МЗТ

Србинот Милошевиќ нова аквизиција на МЗТ

МЗТ Скопје во своите редови донесе засилување од Србија. Станува збор за Ѓорѓе Милошевиќ, екс член на младинските селекции на Србија. Има 26 години, висок е 200 сантиметри, а потпиша договор со „металците“ до крајот на сезоната. Милошевиќ игра ниско крило, и на позиција бек – шутер. Тој во минатото играше за Хемофарм и Игокеа. Има настапи и против

МЗТ Скопје Аеродром ангажира нов Србин

МЗТ Скопје Аеродром ангажира нов Србин

Македонскиот претставник во АБА 2 лигата, МЗТ Скопје Аеродром, потпиша договор со поранешниот репрезентативец на Србија во младински категории, Ѓорѓе Милошевиќ (26 год, 200 см). Тој е аквизиција на „металците“ до крајот на сезоната. Според информациите од клубот, станува збор за искусен кошаркар, кој игра на позицијата ниско крило, но кој исто така

Европски вицешампион го засили МЗТ Скопје Аеродром

Европски вицешампион го засили МЗТ Скопје Аеродром

Со репрезентацијата на Србија има сребрен медал од ЕП 2011 за јуниори, како и бронза од ЕП 2009 за кадети. Поранешниот репрезентативец на Србија во младински категории, Ѓорѓе Милошевиќ (26 год, 200 см) е најновата аквизиција за МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша договор со важност до крајот на сезоната. Станува збор за искусен кошаркар, кој

Србинот Милошевиќ нова аквизиција на МЗТ

Србинот Милошевиќ нова аквизиција на МЗТ

МЗТ Скопје во своите редови донесе засилување од Србија. Станува збор за Ѓорѓе Милошевиќ, екс член на младинските селекции на Србија. Има 26 години, висок е 200 сантиметри, а потпиша договор со „металците“ до крајот на сезоната. Милошевиќ игра ниско крило, и на позиција бек – шутер. Тој во минатото играше за Хемофарм и Игокеа. Има настапи и против

МЗТ доби на искуство, се засили со Ѓорѓе Милошевиќ

МЗТ доби на искуство, се засили со Ѓорѓе Милошевиќ

Поранешниот репрезентативец на Србија во младински категории Ѓорѓе Милошевиќ (26 год, 200 см) е најновата аквизиција за МЗТ Скопје , откако денеска потпиша договор со важност до крајот на сезоната. Станува збор за искусен кошаркар, кој игра на позицијата ниско крило, но кој исто така добро се снаоѓа и како бек-шутер. Досегашната кариера ја има минато

МЗТ Скопје се засили со поранешен младински репрезентативец на Србија!

МЗТ Скопје се засили со поранешен младински репрезентативец на Србија!

Актуелниот македонски шампион, екипата на МЗТ Скопје, дополнително го засили ростерот, откако денеска потпиша договор до крајот на сезоната со поранешниот репрезентативец на Србија во младинските категории, Ѓорѓе Милошевиќ (26 год, 200 см). Станува збор за веќе искусен кошаркар, кој игра на позицијата ниско крило, но кој исто така добро се снаоѓа и

МЗТ Скопје Аеродром се засили со поранешниот младински репрезентативец на Србија

МЗТ Скопје Аеродром се засили со поранешниот младински репрезентативец на Србија

Ѓорѓе Милошевиќ е најновото име во редовите на МЗТ Скопје Аеродром. Поранешниот младински репрезентативец на Србија потпиша договор со „Металците“ до крајот на оваа календарска година. „Станува збор за искусен кошаркар, кој игра на позицијата ниско крило, но кој исто така добро се снаоѓа и како бек-шутер. Досегашната кариера ја има минато во само два

Србин место Војдан во МЗТ!?

Србин место Војдан во МЗТ!?

фото: bhbasket Актуелниот македонски шампион носи уште еден странски кошаркар во своите редови, неофицијално дознава basketball.mk. Нов член на МЗТ Скопје ќе биде 26-годишниот српски интернационалец Ѓорѓе Милошевиќ кој до пред извесен период беше член на АБА лигашот Игокеа. Висок е 199 сантиметри и игра на позициите 2 и 3, а како тинејџер бил и член

Србинот Милошевиќ нова аквизиција на МЗТ

Србинот Милошевиќ нова аквизиција на МЗТ

МЗТ Скопје во своите редови донесе засилување од Србија. Станува збор за Ѓорѓе Милошевиќ, екс член на младинските селекции на Србија. Има 26 години, висок е 200 сантиметри, а потпиша договор со „металците“ до крајот на сезоната. Милошевиќ игра ниско крило, и на позиција бек – шутер. Тој во минатото играше за Хемофарм и Игокеа. Има настапи и против