притисни ентер »

Лук Волтон и покрај се останува во Лејкерс
Лук Волтон и покрај се останува во Лејкерс

Лук Волтон и покрај се останува во Лејкерс

Шеснаесеткратниот  НБА шампион, екипата на Лос Анџелес Лејкерс, има лош старт на новата сезона и покрај доаѓањето на еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Леброн Џејмс. Поради тоа се погласни беа шпекулациите дека „езерциите“ ќе го променат тренерот, но претседателот на клубот, Мајкл Џексон, истакна дека Лук Волтон не треба да се грижи, односно

Леброн го доби дуелот со Роуз, „езерџиите“ им се вратија на победите

Леброн го доби дуелот со Роуз, „езерџиите“ им се вратија на победите

ЛА Лејкерс продолжува со игрите „топло-ладно“ на стартот на новата натпреварувачка сезона во НБА лигата, па така по поразото од Торонто, „езерџиите“ изминатава ноќ со доста мака се справија со Минесота. Гостите се покажаа како навистина цврст орев и влегоа со предност во последната четвртина, но сепак во одлучувачките моменти подобри беа играчите на

Леброн го доби дуелот со Роуз, „езерџиите“ им се вратија на победите

Леброн го доби дуелот со Роуз, „езерџиите“ им се вратија на победите

ЛА Лејкерс продолжува со игрите „топло-ладно“ на стартот на новата натпреварувачка сезона во НБА лигата, па така по поразото од Торонто, „езерџиите“ изминатава ноќ со доста мака се справија со Минесота. Гостите се покажаа како навистина цврст орев и влегоа со предност во последната четвртина, но сепак во одлучувачките моменти подобри беа играчите на

Нова фешта на Дерик Роуз

Нова фешта на Дерик Роуз

Човекот кој пред неколку дена постигна 50 поени на еден натпревар во НБА , синоќа поставил нов личен рекорд - 7 погодени тројки. Роуз во поразот од Лејкерс имаше 31 поен, три скока и пет асистенции. Нова фешта на Дерик Роуз

Леброн го предводеше Лејкерс до победа над Минесота

Леброн го предводеше Лејкерс до победа над Минесота

Леброн Џејмс беше лидер во победата на Лос Анџелес Лејкерс против Минесота од 114:110, Лука Дочиќ имаше уште една одлична партија не таа не беше доволна за Далас да избегне пораз на гостувањето кај Јута. Лос Анџелес Лејкерс со 114:110 ја победи Минесота. Леброн Џејмс беше главен во триумфот и само за една асистенција не успеа да забележи трипл-дабл

Дочниќ и Шариќ на ниво, Србите без конкретен учинок

Дочниќ и Шариќ на ниво, Србите без конкретен учинок

Лука Дончиќ одигра уште еден добар меч, а неговиот тим Далас Маверикс забележа нов пораз. Маверикс се поразени од Јута Џез 117:102. Порази изминатата ноќ забележаа и тимовите во кои играат српските репрезентативци Никола Јокиќ (Денвер), односно Богдан Богдановиќ и Немања Бјелица (Сакраменто). Мемфис Гризлис им го нанесоа вториот пораз на Денвер во

Дочниќ и Шариќ на ниво, Србите без конкретен учинок

Дочниќ и Шариќ на ниво, Србите без конкретен учинок

Лука Дончиќ одигра уште еден добар меч, а неговиот тим Далас Маверикс забележа нов пораз. Маверикс се поразени од Јута Џез 117:102. Порази изминатата ноќ забележаа и тимовите во кои играат српските репрезентативци Никола Јокиќ (Денвер), односно Богдан Богдановиќ и Немања Бјелица (Сакраменто). Мемфис Гризлис им го нанесоа вториот пораз на Денвер во

Нова симултантка на Дончиќ, Леброн и Лејкерс подобри од Роуз и Минесота

Нова симултантка на Дончиќ, Леброн и Лејкерс подобри од Роуз и Минесота

Кошаркарите на Далас загубија на гостувањето кај Јута со 102-117, но и покрај тоа мечот го одбележа одличниот Лука Дончиќ. Репрезентативецот на Словенија одигра одличен натпревар, иако неговиот тим го претрпе и осмиот пораз сеознава. Најкорисниот играч во Евролигата од ланската сезона забележа 24 поени, шест скока и две асистенции за 35 минути поминати

Дочниќ и Шариќ на ниво, Србите без конкретен учинок

Дочниќ и Шариќ на ниво, Србите без конкретен учинок

Лука Дончиќ одигра уште еден добар меч, а неговиот тим Далас Маверикс забележа нов пораз. Маверикс се поразени од Јута Џез 117:102. Порази изминатата ноќ забележаа и тимовите во кои играат српските репрезентативци Никола Јокиќ (Денвер), односно Богдан Богдановиќ и Немања Бјелица (Сакраменто). Лука Дончиќ одигра уште еден добар меч, а неговиот тим Далас