притисни ентер »

Ford Focus ST за експресен транспорт на луѓе и багаж
Ford Focus ST за експресен транспорт на луѓе и багаж

Ford Focus ST за експресен транспорт на луѓе и багаж

Комби изведбата на Ford Focus не ја пропушта ознаката ST, со којашто во актуелната генерација на компактот од Келн следат 280 КС и приспособливо подвозје. Постои некоја посебна привлечност во спојот меѓу каросериската форма што обично не се поврзува со спортски имиџ и погонска механика што го обезбедува токму тоа, спортски имиџ. Ford Focus ST ја имаше

Новиот  Ford Focus ST Wagon жежок семеен автомобил

Новиот  Ford Focus ST Wagon жежок семеен автомобил

Доаѓа со бензински мотор што стрела со 280 KS и со дизел верзија со 190 KS, a се обидува во едно да обедини и функционалност со спортска агилност! Станува збор за Focus ST развиен од страна на Ford Performance – а во продажба ќе биде од летово тековната 2019 година . Ќе го задвижува 28 0 KS моќен агрегат со работен волумен од 2,3 -литри, познатиот

Новиот 2019 Focus ST Wagon стана најбрзиот фамилијарен Ford

Новиот 2019 Focus ST Wagon стана најбрзиот фамилијарен Ford

Ford ја претстави четвртата генерација на караванскиот Focus ST за европскиот пазар. Технички моделот не се разликува од хеџбекот, бидејќи исто така ќе биде достапен со бензински или дизел погон. Ford Focus ST може да биде опремен со бензински 2.3-литарски 4-цилиндерски EcoBoost (280 КС и 420 Nm вртежен момент достапен помеѓу 3000-4000врт/мин) или