притисни ентер »

Чоколаден колач со фил од вафли-наполитанки
Чоколаден колач со фил од вафли-наполитанки

Чоколаден колач со фил од вафли-наполитанки

Чоколаден љубовен колач... Подготовка 1. Сите состојки за колачот измерете ги. Влажните соединете ги во еден сад. 2. Сувите состојки т.е. брашното, какаото, содата бикарбона и пецивото соединете ги и кога ќе ги додавате кон течните просејте ги низ сито. Така нема да има грутчиња низ колачот. 3. Потоа со миксер изматете ја смесата. 4. Во тава во форма