притисни ентер »

ДРАМАТИЧНИ СНИМКИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЕКВАДОР Има мртви, цели улици во урнатини

ДРАМАТИЧНИ СНИМКИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЕКВАДОР Има мртви, цели улици во урнатини

Во силниот земјотрес што го погоди Еквадор во неделата по 18 часот сепак има мртви и повредени. Засега е потврдено дека животот го загубиле шест лица, меѓу кои и едно дете. На социјалните мрежи се шират драматични снимки од земјотресот. На нив се гледаат урнати куќи и луѓе во паника, додека луѓе се собираат на улиците во страв од евентуален нов земјотрес

Најмалку шестмина мртви во земјотресот во Еквадор, урнати згради, уништени автомобили

Најмалку шестмина мртви во земјотресот во Еквадор, урнати згради, уништени автомобили

Многу силен земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди областа околу вториот по големина град во Еквадор. Најмалку шест лица загинаа, зградите се оштетени, а жителите во паника излегува на улиците. #SISMO Momento exacto cuando se produce el fuerte #temblor en la Plaza de San Francisco en #Guayaquil pic.twitter.com/b7HNnz1Lq1

Страшни снимки од Еквадор: Има загинати и повредени, уништени згради и возила

Страшни снимки од Еквадор: Има загинати и повредени, уништени згради и возила

Има загинати и повредени во силниот земјотрес во Еквадор. Потресот предизвика значителни штети и паника во оваа кревка земја која доживеа катастрофален земјотрес во 2016 година. Засега е потврдено дека животот го загубиле шест лица, меѓу кои и едно дете. На едно видео се гледа како маж носи повредено дете. „Однесете го во болница“, извика еден од случајните