притисни ентер »

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 МАРТ: Универзумот одлучи – денес ве очекуваат само убави работи!

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 МАРТ: Универзумот одлучи – денес ве очекуваат само убави работи!

Вага среќна, Бик успешен, Девица задоволна, Јарец изгубен во времето и просторот .. ОВЕН Не успевате да најдете заеднички јазик со колегите и поради тоа страда работата. Вие сте нервозни затоа што работите не се одвиваат како што сакате. Заинтересирани за влегување во врска иако тоа значи формирање љубовен триаголник. Вие сте напнати. БИК Задоволни

Знаци дека во врската се однесувате како мајка, а не како партнер

Знаци дека во врската се однесувате како мајка, а не како партнер

Повеќето парови се обидуваат да ја направат врската еднакво партнерство. Желбата да се грижиме за другата половина е сосема природна, но има тенка линија помеѓу грижата за партнерот и она што изгледа како грижа за дете. Затоа, ви пренесуваме пет знаци кои укажуваат дека во врската повеќе се однесувате како родител, а помалку како партнер. 1. Расправија

Туберкулозата во Македонија затропа на голема врата

Туберкулозата во Македонија затропа на голема врата

Јасминка Данческа Ако помисливме дека заразните болести кои го загрозуваат здравјето на децата од 0 до 6 годишна возраст се веќе минато, за жал туберкулозата не потсети дека тоа не е така. Здравјето на децата од 0 до 6 годишна возраст, во сите развиени земји па и во тие во развој, секогаш е на врвот на здравствените агенди. Само кај нас во Македонија