Анчелоти: Арда Ѓулер останува во Реал, па тој има повеќе голови од одиграни минути за клубот!

Реал Мадрид триумфираше на гостувањето во Сан Себастијан благодарение на голот на младиот Арда Ѓулер, и направи чекор плус кон титулата во Ла Лига. Досега често се зборуваше за минутажата која Ѓулер ја нема во клубот, без доволно доверба од Карло Анчелот, но сега стратегот на „кралевите“ јасно потврди дека младиот фудбалер и тоа како значаен за тимот

Анчелоти: Ѓулер ќе биде клучен играч во иднина

3 Турскиот талент Арда Ѓулер во следната сезона ќе го носи тимот на Реал Мадрид, категоричен е главниот тренер на тимот Карло Анчелоти. 19-годишниот Ѓулер го запиша својот прв старт во Ла Лига и го постигна вториот гол за Реал во победата од 1-0 на гостувањето кај Сосиедад во петокот. Според информациите, турскиот играч за врска е незадоволен од малата

Анчелоти ги расчистил дилемите за плановите на Реал со Арда Ѓулер

Реал Мадрид вчера го совлада Реал Сосиедад со голот на Арда Ѓулер, а реализацијата и целосниот настап на турскиот фудбалер беа уште еден доказ за потенцијалот на идната ѕвезда на „кралскиот клуб“. За 19-годишниот фудбалер ова беше деби како стартер во дресот на Реал во Ла Лига и тој одлично ја искористи шансата, а тренерот Карло Анчелоти по натпреварот

Ѓулер блесна во сиот свој сајај, па доби пофалби и едно ветување од Анчелоти

Реал Мадрид со гол на Арда Ѓулер победи на гостувањето кај Реал Сосиедад, а по мечот сите пофалби одат за младиот турски фудбалер. Ѓулер пристигна во Реал Мадрид како мега засилување за иднината на клубот, но првите месеци ги одбележаа различните повреди кои ги имаше поради кои се одложи неговото деби. Турчинот дури сега, во финишот од сезоната добива

Триаголникот на Карло Анчелоти

Реал Мадрид петочки го совлада Реал Сосиедад на гости со 0:1 и веќе прашање на денови е кога ќе ја освои титулата. Мечот го реши големиот турски талент, 19 годишниот Арда Ѓулер кој до сезонава доби само 8 можности за настап на сите натпреварувања. Прекрасната акција и завршница одеше преку триото Чуамени - Карвахал - Ѓулер.