притисни ентер »

Принцот Чарлс го донесе Коронавирусот во британското кралско семејство
Принцот Чарлс го донесе Коронавирусот во британското кралско семејство

Принцот Чарлс го донесе Коронавирусот во британското кралско семејство

Коронавирусот стигна и во британското кралско семејство. Позитивен тест имаше принцот Чарлс, прв во редот за наследство на тронот, и од неговата резиденција Кларенс Хаус објавија дека тој покажува благи симптоми. „Неговото општо здравје е добро и изминативе денови нормално работеше од дома. Неговата сопруга Камила имаше негативен тест“, соопшти портпаролот

Од Бакингемската палата порачуваат: Кралицата е здрава, не била во контакт со Чарлс од 12-ти март

Од Бакингемската палата порачуваат: Кралицата е здрава, не била во контакт со Чарлс од 12-ти март

Откако од британската телевизиска резиденција е потврдено дека 71-годишниот принц Чарлс е позитивен на коронавирус, од Бакингемската палата ја известиле јавноста дека кралицата Елизабета Втора е во добра здравствена состојба. Кралицата моментално со својот сопруг, принцот Филип, се наоѓа во Виндзор, кој е надвор од Лондон, додека принцот Чарлс е во

Британскиот принц Чарлс има коронавирус

Британскиот принц Чарлс има коронавирус

Принцот Чарлс, синот на кралицата Елизабета Втора и наследник на британскиот престол, е позитивен на тестот за коронавирус и сега е во самоизолација во Шкотска. Принцот Чарлс, синот на кралицата Елизабета Втора и наследник на британскиот престол, е позитивен на тестот за коронавирус и сега е во самоизолација во Шкотска. Принцот од Велс има благи симптоми

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Британскиот принц Чарлс е позитивен за коронавирусот, се вели во денешното соопштение од кралската палата. Според соопштението, принцот од Велс има благи симптоми и се чувствува добро, а последните неколку дена работи од дома како и досега, јави Скај њуз. „Војвотката од Корнвол исто така е тестирана, но не и заболена. Според препораките на владата

Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Share Tweet Share Share Email Comments Резултатите од испитувањата покажаа дека британскиот принц Чарлс е позитивен на коронавирус, додека неговата сопруга Камила има негативен резултат од брисот за заразеност од истиот. Принцот од Велс има благи симптоми и е во добра здравствена состојба, се вели во изјавата на Кларенс хаус. Не е познато како 71-годишникот

Британците загрижени за кралицата: Еве кога последен пат се видела со Чарлс

Британците загрижени за кралицата: Еве кога последен пат се видела со Чарлс

Откако беше потврдено дека принцот Чарлс е заразен со коронавирус, Британците се загрижија за кралицата Елизабета, која исто како и нејзиниот син, спаѓа во ризичната група. Принцот Чарлс, како и неговата сопруга, војвотката од Корнвол, Камила, согласо препораките на лекарите, се во изолација во Шкотска. Таа засега не е заразена, но по извесно време

Принцот Чарлс го донесе Коронавирусот во британското кралско семејство

Принцот Чарлс го донесе Коронавирусот во британското кралско семејство

Коронавирусот стигна и во британското кралско семејство. Позитивен тест имаше принцот Чарлс, прв во редот за наследство на тронот, и од неговата резиденција Кларенс Хаус објавија дека тој покажува благи симптоми. „Неговото општо здравје е добро и изминативе денови нормално работеше од дома. Неговата сопруга Камила имаше негативен тест“, соопшти портпаролот

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Во соопштението од кралската палата е потврдено дека на 71-годишниот принц му бил дијагностициран Ковид-19. Тој имал „благи симптоми“ во неделата, бил тестиран во понеделникот, а резултатите ги добил доцна вчера, пишуваат британските медиуми. „Чарлс е во добра здравствена состојба и се самоизолирал

Драма во Велика Британија: Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Драма во Велика Британија: Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Наследникoт на британскиот престол, принцот Чарлс е заразен со коронавирус, јавуваат светските медиуми. Како што се вели, тој има поблаги симптоми и се чувствува добро и се наоѓа во изолација. Неговата сопруга Камила (72) не била заразена со коронавирус. Тој, наводно, се разболел и бил позитивен на коронавирус уште минатата недела, поради што на персоналот

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Во соопштението од кралската палата е потврдено дека на 71-годишниот принц му бил дијагностициран Ковид-19. Тој имал „благи симптоми“ во неделата, бил тестиран во понеделникот, а резултатите ги добил доцна вчера, пишуваат британските медиуми. „Чарлс е во добра здравствена состојба и се самоизолирал