притисни ентер »

ДОМАШЕН СЛАДОЛЕД ОД САМО ДВЕ СОСТОЈКИ! Брзо се прави, а уште побрзо се јаде!
ДОМАШЕН СЛАДОЛЕД ОД САМО ДВЕ СОСТОЈКИ! Брзо се прави, а уште побрзо се јаде!

ДОМАШЕН СЛАДОЛЕД ОД САМО ДВЕ СОСТОЈКИ! Брзо се прави, а уште побрзо се јаде!

63 Споделувања Share Tweet Потребни состојки: 400 мл слатка павлака 350 мл млеко кондензирано СЛАДОЛЕД 1: Нугат со чоколадо Додадете 2-3 лажици крем нугат и скршете го чоколадото. СЛАДОЛЕД 2: Орео сладолед Во основната мешавина додадете малку шеќер во прав и скршете ги орео бисквитите. СЛАДОЛЕД 3: Сладолед со вкус на јагоди Сомелете неколку јагоди

Сочна и вкусна чоколадна торта од само 3 состојки кои ги имате дома (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

Сочна и вкусна чоколадна торта од само 3 состојки кои ги имате дома (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

Ако имате три јајца, малку брашно и какао дома, тогаш сте на добар пат да направите домашно уживање за целото семејство. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ : 3 јајца 180 грама брашно 1 лажица какао 50 мл масло 200 мл јогурт малку цимет 1/2 прашок за пециво 100 гр шеќер Дополнително : 2 крем пудинга 500 мл млеко, коцки путер чоколадо за прелив Подготовката погледнете

Три рецепти за трите најдобри домашни сладоледи: Сите природни состојки, а вкусот како во најдобрата слаткарница

Три рецепти за трите најдобри домашни сладоледи: Сите природни состојки, а вкусот како во најдобрата слаткарница

Домашниот сладолед се прави едноставно, така што ги матите состојките создавајќи ја смесата, додавате овошје и го замрзнувате, а вкусот е неспоредливо подобар од сладоледот купен во продавница. Денеска ви пренесуваме 3 рецепти за најубавите домашни сладоледи: – слатка павлака – 500 мл – 200 црно чоколадо – 100 малини – 1 грчки јогурт Се мати слатката

Путер погача со кашкавал

Путер погача со кашкавал

СОСТОЈКИ : 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 50 мл масло 300 мл млеко 1-2 јајца 550-600 гр брашно 150 гр кашкавал 50 гр путер малку сол од сусам

СЛАДОЛЕД ТОРТА СО МАЛИНИ Освежителен десерт со овошје (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

СЛАДОЛЕД ТОРТА СО МАЛИНИ Освежителен десерт со овошје (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

41 Споделувања Share Tweet Летото е пред нас, па ако сакате да се разладите во топлите денови, тогаш можете да направите сладолед торта. СОСТОЈКИ : За кората: 120 гр сурови бадеми 60 гр урми 2 лажици незасладено какао во прав 2 лажици кокос 1/4 лажичка сол 1 лажица вода 1/2 лажичка екстракт од бадем За џем од малини: 350 гр малини 70 гр шеќер 1 лажица

Идеално освежување во летните горештини: Ледена сладолед-торта/ВИДЕО

Идеално освежување во летните горештини: Ледена сладолед-торта/ВИДЕО

Printscreen/Youtube Кога времето е неподносливо жешко, претежно избегнуваме тешка храна и гледаме да консумираме лесни оброци и десерти. Ако имате потреба од нешто слатко, ви предлагаме да ја направите оваа сладолед-торта која освен што ќе ве облажи, и ќе ве освежи бидејќи се консумира ладна, речиси замрзната. Состојки: 170 гр чоколадни бисквити 50

Идеално освежување за летните горештини: Ледена сладолед-торта/ВИДЕО

Идеално освежување за летните горештини: Ледена сладолед-торта/ВИДЕО

Printscreen/Youtube Кога времето е неподносливо жешко, претежно избегнуваме тешка храна и гледаме да консумираме лесни оброци и десерти. Ако имате потреба од нешто слатко, ви предлагаме да ја направите оваа сладолед-торта која освен што ќе ве облажи, и ќе ве освежи бидејќи се консумира ладна, речиси замрзната. Состојки: 170 гр чоколадни бисквити 50

Чоколадна торта со само 3 јајца! Лесно се прави (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Чоколадна торта со само 3 јајца! Лесно се прави (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

45 Споделувања Share Tweet Ако имате три јајца, малку брашно и какао дома, тогаш сте на добар пат да направите домашно уживање за целото семејство. СОСТОЈКИ : 3 јајца 180 грама брашно 1 лажица какао 59 мл масло 200 мл јогурт малку цимет 1/2 прашок за пециво 100 гр шеќер Дополнително : 2 крем пудинга 500 мл млеко, коцки путер чоколадо за прелив Подготовка