притисни ентер »

Симовски ја засилува конкуренцијата за дуелите со Словенија
Симовски ја засилува конкуренцијата за дуелите со Словенија

Симовски ја засилува конкуренцијата за дуелите со Словенија

Женската ракометна репрезентација во на почетокот на месец Јуни ја очекуваат бараж дуели  за СП во Јапонија. По тој повод селекторот Симовски објави поширок список на ракометарки на кои ќе смета за средбите со Словенија. Женската ракометна репрезентација во последната сезона имаше забележителни настапи што потврдува дека квалитетот на оваа селекција

Македонија во полна сила против Словенија, Симовски објави широк список

Македонија во полна сила против Словенија, Симовски објави широк список

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе почне да се подготвува за баражот за пласман на Светското првенство во декември, против Словенија. Во тој интерес, селекторот Симе Симовски објави широк список на ракометарки со кои ќе го војува овој двомеч. Симовски овој пат се реши да им даде шанса на неколку ракометари од младинските категории,

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на СП 2019 во Јапонија. Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна во

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за баражот против Словенија

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за баражот против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на играчи за престојниот бараж со Словенија за пласман на Светското првенство во Јапонија во 2019 година. На првичниот список на Симовски се најдоа 27 ракометарки од кои најголемиот дел се интернационалки. Дуелите се играат на почетокот на месец јуни,

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на СП 2019 во Јапонија. Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна во

СП 2019: Симовски го објави списокот на ракометарки за баражот против Словенија

СП 2019: Симовски го објави списокот на ракометарки за баражот против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на СП 2019 во Јапонија. Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна во Целје. Скопје, 17 мај 2019 (МИА) – Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија

Селекторот Симовски го објави списокот на ракометарки за баражот за СП

Селекторот Симовски го објави списокот на ракометарки за баражот за СП

Селекторот на женската ракометна репрезентација, Симе Симовски, денеска го објави опширниот состав на ракометарки на кои ќе смета за бараж мечевите против Словенија за пласман на следниот Мундијал, во Јапонија. Првиот предизвик за избраничките на Симовски ќе се одигра на 2 јуни во Скопје, додека реваншот ќе биде закажан за 6 јуни, на гостински терен

Симовски со 27 ракометарки на првиот список за Словенија

Симовски со 27 ракометарки на првиот список за Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари за пласман на СП 2019 година во Јапонија против репрезентацијата на Словенија. „Црвено-жолтите“ ќе настапат во својот најсилен состав, со бројни интернационалки, во обид да приредат изненадување и по подолга