притисни ентер »

Мегваер одбил огромна плата од Сити, само за да игра за Манчестер јунајтед
Мегваер одбил огромна плата од Сити, само за да игра за Манчестер јунајтед

Мегваер одбил огромна плата од Сити, само за да игра за Манчестер јунајтед

Доколку потпишел за Манчестер Сити, Хери Мегваер ќе станел најплатениот дефанзивец во светот, но тој го одбил предлогот на шампионот за да се пресели на Олд Трафорд. Доколку потпишел за Манчестер Сити, Хери Мегваер ќе станел најплатениот дефанзивец во светот, но тој го одбил предлогот на шампионот за да се пресели на Олд Трафорд. Според англиските

Mегваер сакал само во Јунајтед: Откриено каква понуда одбил од Манчестер Сити

Mегваер сакал само во Јунајтед: Откриено каква понуда одбил од Манчестер Сити

Хари Мегваер ова лето од Лестер премина во Манчестер Јунајтед и стана најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот. За Мегваер интерес покажуваа и други клубови, а еден од заинтересираните беше градскиот ривал на „црвените ѓаволи“ Манчестер Сити. Сега островските медиуми откриваат дека Мегваер одбил огромна понуда од „граѓаните“ за да се пресели

Мегвајер бил втор избор: Јунајтед бил одбиен за друг стопер пред крајот на преодниот рок

Мегвајер бил втор избор: Јунајтед бил одбиен за друг стопер пред крајот на преодниот рок

Манчестер Јунајтед бил решен летово да го собори светскиот рекорд за најскап дефанзивец во историјата. Тоа го направи со Хари Мегвајер кој од Лестер дојде за 80 милиони фунти, но во исто време течеле преговори за Калиду Кулибали од Наполи. Јунајтед понудил 82 милиона за Сенегалецот, но сопственикот на калчолигашот Аурелио де Лаурентис одбил. Преодниот

Мегваер одбил огромна плата од Сити

Мегваер одбил огромна плата од Сити

Најскапиот дефанзивец во светот, Хари Мегваер, одбил огромна плата од Манчестер Сити за да се пресели во градскиот ривал Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ платија 80 милиони фунти за дефанзивецот, со неделна плата од околу 190.000 фунти. Далеку подобар беше предлогот на „граѓаните“, но сепак не беше доволно да се убеди Мегваер да потпише со тимот од „Етихад“

Мегваер одбил понуда од која „боли глава“ со цел да се пресели во Манчестер Јунајтед

Мегваер одбил понуда од која „боли глава“ со цел да се пресели во Манчестер Јунајтед

„Дејли Стар“ пренесува дека најскапиот дефанзивец во светот, Хари Мегваер одбил далеку побогата понуда затоа што бил решен кариерата да ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Англискиот репрезентативец одбил неверојатни 278.000 фунти неделно од Манчестер Сити, клуб кој исто така беше заинтересиран за 26 годишниот фудбалер кој за 80 милиони фунти од Лестер

Мегваер одбил 278.000 фунти неделна плата од Сити

Мегваер одбил 278.000 фунти неделна плата од Сити

Најскапиот дефанзивец во светот, Хари Мегваер, одбил огромна плата од Манчестер Сити за да се пресели во градскиот ривал Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ платија 80 милиони фунти за дефанзивецот, со неделна плата од околу 190.000 фунти. Далеку подобар беше предлогот на „граѓаните“, но сепак не беше доволно да се убеди Мегваер да потпише со тимот од „Етихад“

Мегваер одбил многу повисока плата од Манчестер Сити, сакал да се пресели само во Јунајтед

Мегваер одбил многу повисока плата од Манчестер Сити, сакал да се пресели само во Јунајтед

Доколку потпишел за Манчестер Сити, Хери Мегваер ќе станел најплатениот дефанзивец во светот, но тој го одбил предлогот на шампионот за да се пресели на Олд Трафорд. Според англиските медиуми, Манчестер јунајтед му понудил 278.000 фунти неделна плата на Мегваер за да потпише за нив. Тој би заработил фантастични 70 милиони фунти за пет години и би бил

Манчестер Јунајтед одбил неколку понуди од Барселона за еден од своите најдобри фудбалери, сега му подготвува нов договор….

Манчестер Јунајтед одбил неколку понуди од Барселона за еден од своите најдобри фудбалери, сега му подготвува нов договор….

Виктор Линделоф минатата сезона беше најсветлата точка во најсивиот период на клубот кој сезоната ја заврши на шестата позиција на табелата во Премиер лигата. Шведскиот интернационалец одигра одлична сезона, без многу падови во играта, а сега Солскјер му донесе и стабилен партнер во одбраната во името на Хари Мегваер. Според „Мирор“, Манчестер Јунајтед

Линделоф добива нов договор на „Олд Трафорд“

Линделоф добива нов договор на „Олд Трафорд“

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед сака да ја зацврсти соработката со шведскиот интернационалец Виктор Линделоф и ќе му понуди нов договор според кој ќе треба да остане на „Олд Трафорд“ до крајот на сезоната 2024/25. Барселона е заинтересирана за Линделоф и раководството на „црвените ѓаволи“ се обидува да го врзе за подолг период, иако тој

Во Јунајтед сметаат дека ги нашле наследниците на Видиќ и Рио

Во Јунајтед сметаат дека ги нашле наследниците на Видиќ и Рио

Виктор Линделоф ќе добие нов договор според кој ќе заработува двојно повеќе на „Олд Трафрод“. Манчестер Јунајтед подготвил понуда за стоперот од 150 000 фунти неделно за следните шест години. Според ова Линделоф ќе заработи 46,8 милиони фунти за шест години. Оваа одлука ја донело раководството на „Ѓаволите“ откако Солскјер ги уверил дека тандемот Линделоф