притисни ентер »

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години
По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

Женската кадетска репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четврт-финалето на Светското првенство кое се игра во Скопје, откако во одлучувачкиот меч загубија со 25:22 (13:10) за да останат во борба за пласман од 9. до 12. место. По ремито со Шведска, на селекцијата на Савевски им беше потребно барем реми против Исланд, но поразот значи

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

Женската кадетска репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четврт-финалето на Светското првенство кое се игра во Скопје, откако во одлучувачкиот меч загубија со 25:22 (13:10) за да останат во борба за пласман од 9. до 12. место. Добивај вести на вибер> По ремито со Шведска, на селекцијата на Савевски им беше потребно барем реми против

Ништо од четвртфинале, македонските ракометарки загубија од Исланд

Ништо од четвртфинале, македонските ракометарки загубија од Исланд

Поради послаба гол разлика од Шведска, македонската женска ракометна репрезентација до 18 години не се пласира во четвртфиналето на Светското првенство кое се одржува во Скопје. Поради послаба гол разлика од Шведска, македонската женска ракометна репрезентација до 18 години не се пласира во четвртфиналето на Светското првенство кое се одржува во Скопје

Македонија со реми оди во четвртфиналето

Македонија со реми оди во четвртфиналето

Репрезентативката на Македонија во ракомет, во женска конкуренција, вечерва од 20.30 часот ќе го одигра најважниот натпревар на Светското првенство за ракометарки до 18 години што деновиве се одржува во Скопје. Advertisements Избраничките на селекторот Љубомир Савевски ќе се соочат со репрезентацијата на Исланд во спортската сала „Борис Трајковски“

Македонските кадетки се бореа до крај, но останаа без четвртфинале на СП

Македонските кадетки се бореа до крај, но останаа без четвртфинале на СП

Македонските ракометни кадетки не успеаја да остварат позитивен резултат против Исланд на последниот дуел од главната фаза и останаа без пласман во четвртфиналето на СП кое се одржува во Скопје. Избраничките на Љубомир Савевски влегоа мотивирани во дуелот со фаворитот и во обидот да изборат барем реми, а на полувреме заминаа со негатива 13:10. Борбеноста

Македонија загуби од Исланд и остана без четврт-финале на СП за ракометарки до 18 години

Македонија загуби од Исланд и остана без четврт-финале на СП за ракометарки до 18 години

Женската кадетска репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четврт-финалето на Светското првенство кое се игра во Скопје, откако во одлучувачкиот меч загубија со 25:22 (13:10) за да останат во борба за пласман од 9. до 12. место. По ремито со Шведска, на избраничките од селекторот Љубомир Савевски им беше потребно барем реми против Исланд

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

Женската кадетска репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четврт-финалето на Светското првенство кое се игра во Скопје, откако во одлучувачкиот меч загубија со 25:22 (13:10) за да останат во борба за пласман од 9. до 12. место. По ремито со Шведска, на селекцијата на Савевски им беше потребно барем реми против Исланд, но поразот значи

Ракометарките изгореа во желбата – Исланд го згасна сонот наречен мундијалско четвртфинале

Ракометарките изгореа во желбата – Исланд го згасна сонот наречен мундијалско четвртфинале

Кадетската репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четвртфиналето од СП за ракометарки до 18 години, откако го загуби денешниот клучен дуел против Исланд со резултат 22-25. Нашите ракометарки се чини изгореа во преголемата желба, одиграа послабо отколку на претходниот дуел со Шведска, му дозволија на противникот да го диктира резултатот

Ракометарките се бореа храбро, но останаа без четвртфинале на СП

Ракометарките се бореа храбро, но останаа без четвртфинале на СП

Македонија се бореше храбро против Исланд, но големиот број на грешки и неискористени шанси скапо ги чинеа ракометарките кои загубија со 22-25 и така останаа без четвртфинале на Светското првенство (СП) за кадетки. Исланѓанките имаа водство од 3-1 на почетокот, по што Македонија се приближи на еден гол негатива (3-4), меѓутоа Исланд не попушти во продолжение

Македонските ракометарки останаа без четвртфинале на Светското јуниорско првенство

Македонските ракометарки останаа без четвртфинале на Светското јуниорско првенство

Македонската женска ракометна репрезентација до 18 години не успеа да се пласира во четвртфиналето на Светското јуниорско првенство што се одржува во Скопје, откако вечерва во завршниот натпревар од групната фаза загуби од Исланд со 25-22 (13-10).