притисни ентер »

Направете намаз од авокадо со јајца
Направете намаз од авокадо со јајца

Направете намаз од авокадо со јајца

Веќе долго време барате нешто едноставно, различно и убаво за појадок? Ние ви предлагаме вкусен намаз од авокадо и јајца во кој сигурно ќе уживате заедно со вашето семејство. Состојки: Зрело авокадо 3-4 тврдо варени јајца 2 млади кромидчиња прстофат сол црн пипер две лажици маслиново масло сок од лимон Приготвување: Ставете сè во блендер и измешајте