притисни ентер »

Во пламен возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“
Во пламен возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“

Во пламен возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“

По грабежот кој се случи утринава во експозитура во Чаир, Алсат обезбеди видео материјал на кој се гледа како гори возилото марка „голф 5“ со кое утрово ограбувачите избегале од местото на настанот. За да ја гледате видеото притиснете “Watch on YouTube”.

Грабеж со пукање, повреден чувар и запалена кола за бегство – на увид во ограбената експозитура и врвот на НЛБ

Грабеж со пукање, повреден чувар и запалена кола за бегство – на увид во ограбената експозитура и врвот на НЛБ

Грабеж со пукање, повреден чувар и запалена кола за бегство – на увид во ограбената експозитура и врвот на НЛБ Изгорениот автомобил Голф ги сокри трагите на разбојниците. Во уличка е најден после грабежот, но во него нема ниту пари ниту траги од ограбувачите. Додека автомобилот беше под полициска заштита, обвинителот и полициските инспектори на местото

Извршен грабеж на банка

Извршен грабеж на банка

Според МВР, имало пукање и од огнено оружје, но нема ранети.. И клиентите кои биле затекнати се безбедни и во добра состојба- нема детали ниту колку пари се украдени.. Во соопштението од менаџментот на банката велат- банката соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот.. Средствата на нашите клиенти се сигурни, има осигурување

Ова ли е возилото со кое избегаа разбојниците по грабежот во НЛБ?

Ова ли е возилото со кое избегаа разбојниците по грабежот во НЛБ?

Дел од медиумите објавија видео на кое се гледа како гори запален автомобил. Алсат го објави видеото со информации дека станува збор за голф 5 со кој крадците избегале после утринскиот грабеж во експозитура на НЛБ банка во скопски Чаир. Засега сумата која ја украле не е позната . Видео: Алсат

Пронајден запален „голф“ во Бутел, се верува дека е од ограбувачите на „НЛБ банка“

Пронајден запален „голф“ во Бутел, се верува дека е од ограбувачите на „НЛБ банка“

По грабежот на експозитурата на „НЛБ банка" кој се случи денеска, во 10.36 часот, во скопската населба Бутел, во близина на реката Серава, кај градските гробишта „Бутел", полицијата пронашла една рамка од пиштол и запален автомобил марка „голф 5", за кои се верува дека им припаѓале на разбојниците. Како што информираат од МВР , вооружени лица утрово

Филмски грабеж на банка во Чаир разбојниците побегнале и си го запалиле возилото

Филмски грабеж на банка во Чаир разбојниците побегнале и си го запалиле возилото

Полиено со бензин и запалено, вака разбојниците кои утрово ја ограбија експозитурата на Тутунска Банка во скопски Чаир ги сокрија своите траги. Како по филмско сценарио, за време на разбојништвото во банката, не дозволиле ништо да ги спречи за да украдат пари. Прво се степале со обезбедувањето, а додека бегале со автомобилот голф 5, испукале еден куршум

ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ ВО НЛБ БАНКА ВО ЧАИР : Со пиштол до пари

ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ ВО НЛБ БАНКА ВО ЧАИР : Со пиштол до пари

Денес  сред бел ден пред очите на вработените и клиенти неколку вооружени лица со молскавична брзина ја ограбиле експозитурата на Тутунска банка што се наоѓа на улицата Ферид Бајрам, спроти општината Чаир. При грабежот повреден бил 26-годишниот Е.Е. кој работел како обезбедување во банката, кој веднаш по инцидентот бил префрлен во болница заради укажување