притисни ентер »

Ѓоковиќ го избра Зимоњиќ… се јави и Иванишевиќ: Новак ќе полудеше со нов тренер
Ѓоковиќ го избра Зимоњиќ… се јави и Иванишевиќ: Новак ќе полудеше со нов тренер

Ѓоковиќ го избра Зимоњиќ… се јави и Иванишевиќ: Новак ќе полудеше со нов тренер

Новак Ѓоковиќ изненади многумина со одлуката за разделба од Горан Иванишевиќ, а најдобриот тенисер на денешницата во меѓувреме избра нов тренер. Србинот допатува во Монте Карло подготвуваајќи се за првиот Мастерс-турнир на земјена подлога во придружба на Ненад Зимоњиќ, прославениот српски тенисер кој беше специјалист за дубл во својата играчка кариера

Иванишевиќ го советува Ѓоковиќ за долгорочно тренерско решение: Тој е идеален за тебе!

Иванишевиќ го советува Ѓоковиќ за долгорочно тренерско решение: Тој е идеален за тебе!

Српската телевизија „Спорт Клуб“ најави опширно интервју со Горан Иванишевиќ кое ексклузивно ќе биде емитувано утре во 17:50 часот, но познатиот медиум преку своето електронско издание веќе почна да објавува дел од разговорот. Досегашниот тренер на светскиот рекет број еден соработуваше со Ноле пет години и му помогна да освои уште девет грен слем

Иванишевиќ откри кој би можел да биде добар тренер за Ѓоковиќ

Иванишевиќ откри кој би можел да биде добар тренер за Ѓоковиќ

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ кажа дека најдобриот тенисер во светот наскоро би можел да добие нов стратег. Иванишевиќ кажа дека најдобар тренер на Ѓоковиќ би му бил Ненад Зимоњиќ. „Разговарав со Зимоњиќ и пред да дознаам дека Новак му се јавил. Мислам дека тој е одличен избор за Ѓоковиќ. Може да му помогне многу и да ја подобри

Ѓоковиќ и Иванишевиќ се разделиле поради две причини

Ѓоковиќ и Иванишевиќ се разделиле поради две причини

Една недела откако српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја прекина соработката со својот тренер Горан Иванишевиќ, а во медиумите сè уште се шпекулира која е главната причина за таквата одлука. Овој пат свој осврт за нивната разделба даде тенискиот аналитичар Крег Шапиро. Тој наведе две причини. Првата е наводно кавгата на Индијан Велс бидејќи Иванишевиќ

НОВАК ЃОКОВИЌ ВОЗИ ЅВЕР од 150.000 ЕВРА! Најдобриот на сите времиња, забележан во Белград

НОВАК ЃОКОВИЌ ВОЗИ ЅВЕР од 150.000 ЕВРА! Најдобриот на сите времиња, забележан во Белград

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ покажа еден од неговите миленици... Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ се врати од САД во Европа, а прва станица му е Белград каде ќе почне да тренира за големите предизвици на земјена подлога. Српскиот спортист за стартот ќе се подготвува на Кошутњак, а токму во тој дел од градот се направени фотографиите

Ѓоковиќ првпат отворено за разделбата со Иванишевиќ: Дојдовме до точка на заситеност, немам јасна слика кој ќе биде нов тренер

Ѓоковиќ првпат отворено за разделбата со Иванишевиќ: Дојдовме до точка на заситеност, немам јасна слика кој ќе биде нов тренер

По речиси шест години меѓусебна соработка, Новак Ѓоковиќ се одлучи да ја прекине соработката со досегашниот свој тренер Горан Иванишевиќ. Ѓоковиќ информацијата за разделбата со хрватскиот тренер ја објави преку својот Инстаграм профил заблагодарувајќи се на Иванишевиќ, а сега првпат отворено пред српските медиуми даде поопширен коментар за таа негова

Најтрофејниот тенисер во историјата му се нуди на Ѓоковиќ: Би ми било чест да му бидам тренер

Најтрофејниот тенисер во историјата му се нуди на Ѓоковиќ: Би ми било чест да му бидам тренер

Новак Ѓоковиќ ја прекина соработката со Горан Иванишевиќ и дополнително ќе одлучува дали ќе ангажира нов тренер, бидејќи во оваа фаза од кариерата, постои опција светскиот рекет број еден да оди напред и без официјален придружник како тренер. Србинот вели дека му е потребно време за да ја избалансира цела ситуација со досегашниот соработник, но веќе

Иванишевиќ од Новак заработи вистинско богатство со милионски бонуси

Иванишевиќ од Новак заработи вистинско богатство со милионски бонуси

Новак Ѓоковиќ и Горан Иванишевиќ се разделија по шест години плодна работа и голем успех. Разделбата беше пријателска, најдобриот тенисер со трогателни зборови се прости од својот пријател и колега, а сега чекаме да видиме кои се следните чекори. За почеток видовме дека Новак тренира со Ненад Зимоњиќ, а ќе видиме дали поранешниот селектор на Дејвис