притисни ентер »

Хамилтон се уште го боли трката во Абу Даби: Јасно е дека бев ограбен!
Хамилтон се уште го боли трката во Абу Даби: Јасно е дека бев ограбен!

Хамилтон се уште го боли трката во Абу Даби: Јасно е дека бев ограбен!

Седумкратниот светски шампион, Луис Хамилтон повторно ја коментираше познатата трка од 2021 година во Абу Даби. На таа трка возачот на Мерцедес во последниот круг ја изгуби титулата, по контроверзната одлука на тогашниот директор на ФИА, Мајкл Маси. Таа одлука ја искористи Холанѓанецот Ферстапен кој го помина Хамилтон и победи, а од тој момент и започна

Хамилтон за славната ГН на Абу Даби во 2021 година: Ограбен сум, се уште ме боли поразот

Хамилтон за славната ГН на Абу Даби во 2021 година: Ограбен сум, се уште ме боли поразот

Седумкратниот шампион на Формула 1, Луис Хамилтон и речиси три години од славната Голема награда на Абу Даби одржана во 2021 година не може да се помири со фактот дека шампионската титула ја освои Макс Ферстапен. Во последниот круг од последната Голема награда на сезоната холандскиот возач го премина Британецот освојувајќи го првото место и првата

Луис Хамилтон: Сите знаат дека бев ограбен во Абу Даби 2021!

Луис Хамилтон: Сите знаат дека бев ограбен во Абу Даби 2021!

Иако минаа 2,5 години од тој настан, од најспектакуларната трка на сите времиња во Формула 1, која решаваше за титулата во таа сезона, сепак Луис Хамилтон сеуште не може да го преболи фактот дека во последните метри од последната трка во Абу Даби, ја загуби титулата. Па така од тој момент, откако ја освои својата прва титула, Макс Верстапен е неприкосновен

Хамилтон: Ме ограбија во Абу Даби во 2021 година

Хамилтон: Ме ограбија во Абу Даби во 2021 година

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон уште еднаш се потсети на последната трка во сезоната 2021 во Абу Даби. Асот на Мерцедес ја загуби титулата во последниот круг, бидејќи беше претекнат од Макс Ферстапен, по контроверзната одлука на тогашниот директор на ФИА, Мајкл Маси, во моментите кога на патеката беше возилото за безбедност, да му дозволи

Хамилтон: Ме ограбија во Абу Даби во 2021 година

Хамилтон: Ме ограбија во Абу Даби во 2021 година

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон уште еднаш се потсети на последната трка во сезоната 2021 во Абу Даби. Асот на Мерцедес ја загуби титулата во последниот круг, бидејќи беше претекнат од Макс Ферстапен, по контроверзната одлука на тогашниот директор на ФИА, Мајкл Маси, во моментите кога на патеката беше возилото за безбедност, да му дозволи

Хамилтон: Ме ограбија сум во Абу Даби во 2021 година

Хамилтон: Ме ограбија сум во Абу Даби во 2021 година

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон уште еднаш се потсети на последната трка во сезоната 2021 во Абу Даби. Асот на Мерцедес ја загуби титулата во последниот круг, бидејќи беше претекнат од Макс Ферстапен, по контроверзната одлука на тогашниот директор на ФИА, Мајкл Маси, во моментите кога на патеката беше возилото за безбедност, да му дозволи

Хамилтон не заборава што му се случи во 2021: Ме ограбија во Абу Даби!

Хамилтон не заборава што му се случи во 2021: Ме ограбија во Абу Даби!

Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон повторно се наврати на трката во Абу Даби од 2021 на која беше решен првакот за таа сезона. Тогаш Мерцедес во последниот круг ја загуби титулата откако беше престигнат од Макс Ферстапен по контроверзната одлука на тогашниот директор на ФИА, Мајкл Маси да ја пушти трката и да дозволи Макс да ги помине

Хамилтон: Ме ограбија сум во Абу Даби во 2021 година

Хамилтон: Ме ограбија сум во Абу Даби во 2021 година

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон уште еднаш се потсети на последната трка во сезоната 2021 во Абу Даби. Асот на Мерцедес ја загуби титулата во последниот круг, бидејќи беше претекнат од Макс Ферстапен, по контроверзната одлука на тогашниот директор на ФИА, Мајкл Маси, во моментите кога на патеката беше возилото за безбедност, да му дозволи

Хамилтон: Ме ограбија во Абу Даби во 2021 година

Хамилтон: Ме ограбија во Абу Даби во 2021 година

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон уште еднаш се потсети на последната трка во сезоната 2021 во Абу Даби. Асот на Мерцедес ја загуби титулата во последниот круг, бидејќи беше претекнат од Макс Ферстапен, по контроверзната одлука на тогашниот директор на ФИА, Мајкл Маси, во моментите кога на патеката беше возилото за безбедност, да му дозволи

Хамилтон: Ме ограбија во Абу Даби во 2021 година

Хамилтон: Ме ограбија во Абу Даби во 2021 година

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон уште еднаш се потсети на последната трка во сезоната 2021 во Абу Даби. Асот на Мерцедес ја загуби титулата во последниот круг, бидејќи беше претекнат од Макс Ферстапен, по контроверзната одлука на тогашниот директор на ФИА, Мајкл Маси, во моментите кога на патеката беше возилото за безбедност, да му дозволи