притисни ентер »

Васер објасни од каде идејата Саинц да остане во ДРС зона со Норис и практично да си ја спаси победата
Васер објасни од каде идејата Саинц да остане во ДРС зона со Норис и практично да си ја спаси победата

Васер објасни од каде идејата Саинц да остане во ДРС зона со Норис и практично да си ја спаси победата

Ферари успеа конечно да ја прекине доминацијата на Ред Бул и серијата на Макс Верстапен од 10 победи по ред сезонава. Сето тоа се случи на Сингапур годинава, откако Ред Бул прво имаа ужасни квалификации, а тоа на мускули го изнесоа во Ферари, каде Карлос Саинц од пол-позиција дојде до победата. Но на таа победа и претходеше интересна завршница, со

Саинц: Цела Италија и Ферари ќе бидат горди на нас

Саинц: Цела Италија и Ферари ќе бидат горди на нас

Победничката серија на шампионот во Формула 1, Макс Верстапен (конечно) е прекината откако тимот на Ред Бул беше непрепознатлив во текот на целиот викенд во Сингапур, но затоа Ферари се враќа на големата сцена! Возачот на тимот од Маранело, Карлос Саинц, прво ја освои пол-позицијата, а потоа извозе совршена трка на „Марина Беј“ за голема победа, втора

Ред Бул не успеа да победи за прв пат во 2023 година, прекинувајќи ја рекордната серија од 15 последователни први места

Ред Бул не успеа да победи за прв пат во 2023 година, прекинувајќи ја рекордната серија од 15 последователни први места

Тимот на Ред Бул не успеа да победи за прв пат во сезоната 2023 во Формула 1 шампионатот. На крајот од Големата награда на Сингапур, најдобриот резултат на тимот го покажа Макс Верстапен, кој заврши на петтото место. Другиот возач на Ред Бул, Серхио Перез, заврши на осмото место. Победничката серија на Ред Бул траеше од Големата награда на Абу Даби,

Саинц победник на сингапурското Гран при

Саинц победник на сингапурското Гран при

Возачот на Ферари, Карлос Саинц е победник на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на Сингапур. Ова е втора победа за Шпанецот во неговата кариера. Воедно ова е прва победа за Ферари во Формула 1 по една година и два месеца. Второто место му припадна на Ландо Норис од Мекларен, додека трет заврши Луис Хамилтон од Мерцедес

Прва трка во која имаа проблеми и веднаш се жали: Се одеше против нас во Сингапур

Прва трка во која имаа проблеми и веднаш се жали: Се одеше против нас во Сингапур

Макс Верстапен тврди дека на трката во Сингапур и покрај слабиот пласман во квалификациите, тој можел и имал темпо за да дојде до победничкиот подиум. Но холандскиот возач посочи дека сите безбедносни возила кои излегле на патеката, биле против нивната стратегија, што придонело за тие да не забележат добар резултат во неделната трка. Многу од фановите

Ред Бул не успеа да победи за прв пат во 2023 година, прекинувајќи ја рекордната серија од 15 последователни први места

Ред Бул не успеа да победи за прв пат во 2023 година, прекинувајќи ја рекордната серија од 15 последователни први места

Тимот на Ред Бул не успеа да победи за прв пат во сезоната 2023 во Формула 1 шампионатот. На крајот од Големата награда на Сингапур, најдобриот резултат на тимот го покажа Макс Верстапен, кој заврши на петтото место. Другиот возач на Ред Бул, Серхио Перез, заврши на осмото место. Победничката серија на Ред Бул траеше од Големата награда на Абу Даби,

Ферари ја прекина победничката низа на Ферстапен и Ред Бул: Саинц најбрз во Сингапур

Ферари ја прекина победничката низа на Ферстапен и Ред Бул: Саинц најбрз во Сингапур

Возачот на Ферари, Карлос Саинц успеа да слави на трката за Големата награда на Сингапур и со тоа да ја прекине доминацијата, неверојатната серија на Макс Ферстапен и Ред Бул. Саинц беше најдобар на денешното соочување на стазата „Марина Беј“, водеше од поечток до крај и заслужено дојде до првото славје во сезоната, второ во неговата Ф1 кариера. Шпанецот

Саинс издржа во Сингапур и ја прекина победничката серија на Ферстапен

Саинс издржа во Сингапур и ја прекина победничката серија на Ферстапен

Формула 1 фановите можат да здивнат. Болид кој не доаѓа од Ред бул, конечно, победи во една трка, откако во драматична завршница Карлос Саинс во Ферари триумфираше пред Лендо Норис во Мекларен и Луис Хамилтон во Мерцедес на Сингапур ГП трката. Саинс, кој стартуваше од пол-позицијата, на крајот се најде под притисок на Норис, кој пак, во исто време