притисни ентер »

„БИТКА“ И НА ТРИБИНИТЕ: Веспрем со 200 навивачи ги предизвикува „Комити“
„БИТКА“ И НА ТРИБИНИТЕ: Веспрем со 200 навивачи ги предизвикува „Комити“

„БИТКА“ И НА ТРИБИНИТЕ: Веспрем со 200 навивачи ги предизвикува „Комити“

Битката за второто место во група А се разгорува. Вардар има голема конкуренција, Келце и Веспрем се на бод зад македонскиот првак. Новиот и важен чекор кон одбрана на позицијата која носи полесен противник во осминафиналето во Лигата на шампионите, Роберто Гарсија Парондо и неговите избраници треба да го направат во сабота, во СЦ „Јане Сандански“

„БИТКА“ И НА ТРИБИНИТЕ: Веспрем со 200 навивачи ги предизвикува „Комити“

„БИТКА“ И НА ТРИБИНИТЕ: Веспрем со 200 навивачи ги предизвикува „Комити“

Сите погледи се свртени кон дуелот во Скопје. Унгарскиот вицепрвак откупи 200 билети, на потег се фановите на Вардар. Битката за второто место во група А се разгорува. Вардар има голема конкуренција, Келце и Веспрем се на бод зад македонскиот првак. Новиот и важен чекор кон одбрана на позицијата која носи полесен противник во осминафиналето во Лигата