притисни ентер »

Меки и сочни палачинки од тиквички: Многу лесен оброк, идеален за летните денови
Меки и сочни палачинки од тиквички: Многу лесен оброк, идеален за летните денови

Меки и сочни палачинки од тиквички: Многу лесен оброк, идеален за летните денови

Меки и сочни палачинки од тиквички: Многу лесен оброк, идеален за летните денови На љубителите на солени палачинки ќе им се допадне ова јадење кое се прави на многу едноставен начин, а потребни се само неколку состојки. Тоа е многу лесен оброк, па сигурни сме дека ќе го јадете често во топлите летни денови. Состојки: – 1 тиквичка – 3 јајца – 1 кромид

Лесен оброк, идеален за летните денови: Палачинки од тиквички

Лесен оброк, идеален за летните денови: Палачинки од тиквички

На љубителите на солени палачинки ќе им се допадне ова јадење кое се прави на многу едноставен начин, а потребни се само неколку состојки. Тоа е многу лесен оброк, па сигурни сме дека ќе го јадете често во топлите летни денови. Состојки: – 1 тиквичка – 3 јајца – 1 кромид – 2 чешниња лук – магдонос, сол – чаша брашно (од 250мл.) – кашкавал Подготовка:

ВИДЕО | Лесен оброк за топлото лето: Палачинки од тиквички со растопен кашкавал

ВИДЕО | Лесен оброк за топлото лето: Палачинки од тиквички со растопен кашкавал

ВИДЕО | Лесен оброк за топлото лето: Палачинки од тиквички со растопен кашкавал К. А. Пред 4 минути Фото: Принтскрин/Јутјуб/Panna Lesia На љубителите на солени палачинки ќе им се допадне ова јадење, кое се прави на многу едноставен начин, а бара само неколку состојки. Палачинките од тиквички се многу лесен оброк, па сигурни сме дека често ќе го јадете

Меки и сочни палачинки од тиквички: Многу лесен оброк, идеален за летните денови

Меки и сочни палачинки од тиквички: Многу лесен оброк, идеален за летните денови

На љубителите на солени палачинки ќе им се допадне ова јадење кое се прави на многу едноставен начин, а потребни се само неколку состојки. Тоа е многу лесен оброк, па сигурни сме дека ќе го јадете често во топлите летни денови. Состојки: - 1 тиквичка - 3 јајца - 1 кромид - 2 чешниња лук - магдонос, сол - чаша брашно (од 250мл.) - кашкавал Подготовка: