притисни ентер »

Започна производството на новиот Nissan Qashqai
Започна производството на новиот Nissan Qashqai

Започна производството на новиот Nissan Qashqai

Четири месеци по светската премиера. Јапонскиот произведувач во половината на февруари ја претстави третата генерација на најпопуларниот модел во Европа. Овој модел се произведува во фабриката во Сандерленд. Секој 5. автомобил произведен во Велика Британија е всушност Qashqai. Oд почетокот на продажбата во 2007 година, повеќе од 3,5 милиони купувачи

Nissan со први нарачки за Ariya – очекува над 100.000 резервации за првите месеци

Nissan со први нарачки за Ariya – очекува над 100.000 резервации за првите месеци

Минатата година Nissan го претстави моделот Ariya кој иако требаше да започне да се произведува минатото лето, поради коронавирусот и недостатокот на чипови, производството беше одложено за кон крајот на ова лето. Јапонскиот производител сега објави дека започна со прибирање на нарачки на јапонскиот пазар за овој модел. Со нарачката всушност се резервира