притисни ентер »

Култхард: Секој има право да каже што мисли
Култхард: Секој има право да каже што мисли

Култхард: Секој има право да каже што мисли

Легендарниот шкотски возач, Дејвид Култхард, кој повеќе од една деценија беше дел од Формула 1 и се тркаше со легенди од типот на Шумахер, Баричело, Хакинен, Жан Алези, проговори за обвинувањата против Кристијан Хорнер. Поранешниот пилот во Ф1 вели дека е во моментов прерано да се носат заклучоци и затоа не ги поддржа јавните повици за промена на првиот