притисни ентер »

Витингтон: Подготвен сум да се оствари поставената цел
Витингтон: Подготвен сум да се оствари поставената цел

Витингтон: Подготвен сум да се оствари поставената цел

Симоновски и Витингтон на тренинг Фото: Игор Бансколиев Американскиот крилен центар Шејн Витингтон, кој моментно настапува за шпанскиот прволигаш Бетис, е единствениот странец со македонски пасош меѓу избраниците на селекторот Тодоров Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Александар Тодоров, заедно со своите млади помошници Горан Самарџиев,

Естонија не претстави: Македонија речиси пред една декада ги живееше најдобрите денови

Естонија не претстави: Македонија речиси пред една декада ги живееше најдобрите денови

Естонија е првиот противник на македонската кошаркарска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство следната година. Дуелот против оваа селекција го играме на домашен терен во СЦ „Борис Трајковски“ на 20-ти овој месец, билетите веќе одамна се пуштени во продажба. Тамошните медиуми веќе не најавија, направија мини-анализа на

Естонија не претстави: Македонија речиси пред една декада ги живееше најдобрите денови

Естонија не претстави: Македонија речиси пред една декада ги живееше најдобрите денови

Естонија е првиот противник на македонската кошаркарска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство следната година. Дуелот против оваа селекција го играме на домашен терен во СЦ „Борис Трајковски“ на 20-ти овој месец, билетите веќе одамна се пуштени во продажба. Тамошните медиуми веќе не најавија, направија мини-анализа на

Естонија не претстави: Македонија речиси пред една декада ги живееше најдобрите денови

Естонија не претстави: Македонија речиси пред една декада ги живееше најдобрите денови

Естонија е првиот противник на македонската кошаркарска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство следната година. Дуелот против оваа селекција го играме на домашен терен во СЦ „Борис Трајковски“ на 20-ти овој месец, билетите веќе одамна се пуштени во продажба. Тамошните медиуми веќе не најавија, направија мини-анализа на

Витингтон: Се радувам што повторно сум со македонските браќа

Витингтон: Се радувам што повторно сум со македонските браќа

Шејн Витингтон е нашето странско засилување за двата квалификациски дуели во битката за пласман на Европското првенство 2021 година. Крилниот центар има искуство во дресот на македонската репрезентација, со дел од кошаркарите веќе има настапувано, настапуваше на претходните преквалификации. Витингтон е среќен што одново ќе настапува, нема да видиме

Витингтон: Се радувам што повторно сум со македонските браќа

Витингтон: Се радувам што повторно сум со македонските браќа

Шејн Витингтон е нашето странско засилување за двата квалификациски дуели во битката за пласман на Европското првенство 2021 година. Крилниот центар има искуство во дресот на македонската репрезентација, со дел од кошаркарите веќе има настапувано, настапуваше на претходните преквалификации. Витингтон е среќен што одново ќе настапува, нема да видиме

Витингтон: Се радувам што повторно сум со македонските браќа

Витингтон: Се радувам што повторно сум со македонските браќа

Шејн Витингтон е нашето странско засилување за двата квалификациски дуели во битката за пласман на Европското првенство 2021 година. Крилниот центар има искуство во дресот на македонската репрезентација, со дел од кошаркарите веќе има настапувано, настапуваше на претходните преквалификации. Витингтон е среќен што одново ќе настапува, нема да видиме

Витингтон: Кошарката не е спорт за себични, дојдов да им помогнам на македонските браќа

Витингтон: Кошарката не е спорт за себични, дојдов да им помогнам на македонските браќа

Шејн Витингтон дебитираше во дресот на Македонија под водство на претходниот селектор Јорданчо Давитков. Американскиот крилен центар, кој настапува во шпанскиот прволигаш Бетис, ќе биде дел и од подмладената сeлекција под водство на новиот кормилар Александар Тодоров. „ Мило ми е што повторно сум дел од оваа репрезентација, која сега е значително променета

Витингтон: Мило ми е што повторно сум со моите македонски браќа

Витингтон: Мило ми е што повторно сум со моите македонски браќа

Натурализираниот Македонец посакува измените во составот да донесат позитивни нешта за тимот. Шејн Витингтон, кој настапува за Реал Бетис во шпанското првенство, во овие февруарски мечеви со Естонија дома и со Русија на гости ќе биде натурализираниот кошаркар кој ќе му помогне на македонскиот национален тим. Крилниот центар се познава со поголем дел