притисни ентер »

Барселона и ПСЖ договориле дел од условите, Нејмар поблиску до враќање во Шпанија
Барселона и ПСЖ договориле дел од условите, Нејмар поблиску до враќање во Шпанија

Барселона и ПСЖ договориле дел од условите, Нејмар поблиску до враќање во Шпанија

Денешниот прв состанок меѓу претставниците на Барселона и ПСЖ не завршил со конкретен договор за трансферот на Нејмар, но медиумите во Шпанија тврдат дека е постигнат сериозен напредок. Барса сака да вклучи свои играчи во трансферот, а откако не се согласила на барањето на ПСЖ да им дозволи преселба во Париз на Семедо или Дембеле, Французите прифатиле

Како помина првиот состанок помеѓу Барса и ПСЖ за Нејмар, еве што на маса ставиле каталонците и што побарале светците

Како помина првиот состанок помеѓу Барса и ПСЖ за Нејмар, еве што на маса ставиле каталонците и што побарале светците

Преставници на Барселона и ПСЖ денеска за прв пат лице во лице преговараа за трансферот на Нејмар, ги кажале своите ставови кои очигледно се уште се далечни. Делегација на „каталонците“ составена од директорот Бордас, техничкиот секретар Абидал и човекот од доверба Андре Кури, отпатува за Париз и се сретна со спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо

Сагата никако да заврши: Средбата меѓу ПСЖ и Барса за Нејмар заврши без договор

Сагата никако да заврши: Средбата меѓу ПСЖ и Барса за Нејмар заврши без договор

Првиот официјален состанок меѓу претставници на ПСЖ и Барселона одржан вечерва во Париз заврши без да биде постигнат некаков договор или заклучок меѓу двата клуба. Како што тврди весникот АС, средбата траела околу четири часа, двете страни ги предводеле Леонардо и Ерик Абидал, но тие ќе мора да се видат или слушнат повторно следните денови за да дефинираат

„ЕСПН“: Барселона ја стокми понудата за Нејмар- Двајца играчи плус 100 милиони евра

„ЕСПН“: Барселона ја стокми понудата за Нејмар- Двајца играчи плус 100 милиони евра

Еден од најеминентните спортски медиуми „ЕСНПН“ денеска објави дека од редовите на Барселона ја стокмиле понудата која ќе ја испратат до ПСЖ за да го добијат потписот на Нејмар. Уште утрово излезе информација дека претставници на каталонскиот клуб на чело со Ерик Абидал се во Франција каде ќе преговараат за трансферот на Нејмар на „Камп Ноу“. Сега

Баерн чека исход од трансферот на Нејмар и сака да пазари од Барселона

Баерн чека исход од трансферот на Нејмар и сака да пазари од Барселона

Германскиот првак Баерн Минхен го доведе Хрватот Иван Перишиќ на позајмица од Интер, но посакува да ангажира уште едно звучно засилување до крајот на преодниот рок. Погледите на раководството се насочени кон „Камп Ноу“, а многу работи ќе зависат и од евентуалниот трансфер на Нејмар. Баерн Минхен посакува офанзивно засилување и во опција се Фелипе Кутињо

Ситуацијата се вжештува, ПСЖ сака да ја избегне Барса, но тешко ќе одбие ваква понуда!

Ситуацијата се вжештува, ПСЖ сака да ја избегне Барса, но тешко ќе одбие ваква понуда!

Како што е познато, делегација на Барселона денеска отпатува во Париз со цел со управата на ПСЖ да се преговара за трансферот на Нејмар и негово враќање на „Камп Ноу“. Ерик Абидал во Париз беше запрашан дали во француската престолнина е со цел да преговара за Нејмар, но одби да коментира. Сепак, јасна е причината за неговата посета, но во ПСЖ би сакале

Агентот на Кутињо е во Париз, Барселона и ПСЖ пред договор за Нејмар!

Агентот на Кутињо е во Париз, Барселона и ПСЖ пред договор за Нејмар!

Преставниците на Барселона од денеска се во Париз и интензивно работат на трансферот на Нејмар. Бразилецот посакува да се врати на „Камп Ноу“ а за таа цел Барселона одлучила да го жртвува Кутињо. Попладнево во Париз пристигнал агентот на Кутињо за да ги договори личните услови под кои поранешниот играч на Ливерпул би го носел дресот на ПСЖ. Откако

Агентот на Кутињо пристигнал во Париз!

Агентот на Кутињо пристигнал во Париз!

Преговорите помеѓу Барселона и ПСЖ продолжени се денес, а расплетот го чека и Фелипе Кутињо. Според повеќе информации од каталонските медиуми, но и Твитер профилите кои се занимаваат со трансфер сега знаеме дека делегацијата на Барселона вклучувајќи го и спортскиот директор Ерик Абидал пристигна во Париз. Исто така во Париз пристигнале и претставници

Нејмар да си замине од ПСЖ  до крајот на денот !

Нејмар да си замине од ПСЖ до крајот на денот !

Шпанската сапуница во кој главната ролја ја игра бразилскиот фудбалски интеранционалец Нејмар, луѓето од ПСЖ бараат да заврши до крајот на денот ! Ваквиот јасен и гласен став  на првиот човек кај францускиот првак ПСЖ, Насер ал-Хелаифи го пренесе шпанскиот весник „Спорт“. Претседателот на „светците“ Хелаифи го повикал денеска спортскиот директор Леонардо

Шефот на ПСЖ објави: Нејмар да си оди до крајот на денот!

Шефот на ПСЖ објави: Нејмар да си оди до крајот на денот!

Летната сага од трансферот на Нејмар ќе заврши денес! Веста е од шпанскиот весник „Спорт“, во кој се цитираат извори инволвирано во зделката. Покрај тоа, овој ултиматум го упатил претседателот на Пари Сен Жермен, Насер ал-Хелаифи. Според засегнатите извори, тој го повикал рано утринава спортскиот директор на парижаните, Леонардо и му рекол дека повеќе