притисни ентер »

Невидено на тениски меч: Судијата погрешно го запишувал резултатот
Невидено на тениски меч: Судијата погрешно го запишувал резултатот

Невидено на тениски меч: Судијата погрешно го запишувал резултатот

При резултат 1: 1 во третиот сет, Шарма имала 0:30 на сервис на противникот и го освои следниот бод. Судијата отиде да види дали топката е во аут и по патот се збуни и го заборави резултатот. Наместо 0-40, тој пресмета 30-15 за Италијанката. Резултатот на ТВ бил точен, но судијата погрешно го пресмета, па Шарма, која освои еден од следните три бода,

Весела тениска математика – Страшен пропуст на судијата и невидено објаснување ја декласираа Шарма

Весела тениска математика – Страшен пропуст на судијата и невидено објаснување ја декласираа Шарма

Ваков кикс немало досега, судијата погрешно ги броеше поените во Богота, а објаснувањето на директорот на турнирот е чудно. Невиден преседан се случи на тениски меч во Богота, каде што судијата погрешно ги броеше поените на ВТА-турнирот и ја оштети драстично Австралијката Астра Шарма во клучен момент од третиот сет. Главниот судија при резултат 0:30

Скандал во Колумбија: Судија ѝ „украде“ гем на тенисерка

Скандал во Колумбија: Судија ѝ „украде“ гем на тенисерка

Неверојатна грешка направи еден судија на турнир во Колумбија, а жртва беше тенисерката Астра Шарма, која со право се пожали на судењето по натпреварот. При резултат 1-1 во третиот сет од мечот со Џулија Гато-Монтиконе од Италија, судијата Луис Армента Кастро во третиот поен од гемот се симна дали топката на Италијанката заврши во аут, а отакко потврди